Gökçek'le polemik ikincilik getirdi

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Gökçek'le polemik ikincilik getirdi

Birinci bölgeden ikinci olan Aylin Nazlıaka'nın zaferinde, Gökçek'le girdiği 'kirli su' tartışmasının da etkisi olduğu belirten partililer: "Su polemiği popülaritesini artırdı"

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ile girdiği "kirli su" polemiğiyle başkentin son zamanlarda en çok konuşulan ismi olan CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka 86 aday adayının yarıştığı 1. bölgede gerçekleştirilen ön seçimde 12 bin 608 oyla ikinci oldu. 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde kontenjanla belirlenecek 6 milletvekili adayı için ön seçim tamamlandı. 139 aday adayının yarıştığı ön seçimlerde 1. bölgede ilk sırayı 13 bin 352 oyla eski İl Başkanı Necati Yılmaz alırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile girdiği sansasyonel tartışmalar nedeniyle gündemden düşmeyen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka 12 bin 608 oyla ikinci oldu. Ali Haydar Hakverdi üçüncü, Hikmet Tepe ise dördüncü sırada kendisine yer buldu. Nazlıaka'nın şebeke suyu içince ishal olduğunu ileri sürmesi üzerine başlayan tartışmada ASKİ ekipleri evine su veren depoda inceleme yapmış deponun kirli, suyun da kaçak olduğu tespit edilmişti. Aynı şekilde eşinin de iş yerinde kaçak su kullandığı ortaya çıkmıştı. Tartışma, ASKİ ekiplerinin Nazlıaka'nın oturduğu siteye ise 749 bin 605 lira ceza kesmesiyle son bulmuştu.

TARTIŞMA YARADI
Polemikler yüzünden partililerden ve CHP Genel Merkezi'nden büyük tepki alan Nazlıaka'nın ikinci seçilmesi sürpriz oldu. 'Kirli su' tartışmasının Nazlıaka'nın Ankara'daki bilinirliğini artırdığını söyleyen partililer, "Gökçek ile tartışmak Aylin Nazlıaka'nın popülaritesini artırdı. Buradan yaptığı prim ile ön seçimde ikinci oldu" yorumlarını yaptı.

NAZLIAKA: MELİH GÖKÇEK RAHATSIZ OLMUŞTUR
Ön seçim sonucunu değerlendiren Milletvekili Aylin Nazlıaka, günde 17 saat çalıştığını, tek tek üyelerin evlerine mektup gönderdiğini belirterek, "Ben bu sürece girerken üç şeye güvendim. Emeğime, yüreğime, örgütüme güvendim. Örgüt vicdanıyla karar verdi" dedi. Gökçek'e de gönderme yapan Nazlıaka şunları söyledi: "Gökçek benim önseçimi kazanmamdan rahatsızdır. Yürüttüğüm kampanya boyunca beni engellemek için elinden geleni yaptı. Ama üyeler Gökçek'in karşısında dimdik duran Aylin Nazlıaka'ya sahip çıktı. Ankara'yı derebey gibi yöneten Gökçek'in tüm yolsuzluklarını ortaya çıkarmayı sürdüreceğim."

GÖKÇEK: PEKİ, BEN AYLİN'İ NİYE BU KADAR KÖPÜRTTÜM?
Nazlıaka'nın zaferine ilk yorum yine Başkan Gökçek'ten geldi: "Ben Aylin'e yazdıkça Aylin'in oyları yükseldi. Peki, niye onu bu kadar köpürttüm? Kamuoyuna bir şeyi ispatlamak istedim. CHP güya dürüstlerin partisi. CHP'de birileri, hem de karı koca, kamunun parasını kaçak su kullanarak çalsalar onlar kınanmaz onlar kamuyu zarar uğratırlarsa bu onlar için utanılacak bir şey değil, görmezlikten gelinmesi bir şeydir. Şimdi seçim geldi, kapıya dayandı. Bakalım CHP bunun altından kalkabilecek mi? Yoksa seçim Aylin'le mi geçecek?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'le polemik ikincilik getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN