'Ankaragücü borçlarını ödeyemezse puan kaybederek küme düşecek'

SABAH Ankara'ya konuşan Ankaragücü Başkanı Yiğiner, kulübün borçları nedeniyle tıkanma noktasına geldiklerini, küme düşme tehlikesinin kapıda olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 2.4.2015
'Ankaragücü borçlarını ödeyemezse puan kaybederek küme düşecek'
Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, FİFA borçlarını ödeme konusunda taksitlendirme yaptıklarını ve bugüne kadar geldiklerini belirterek, "Şu anda ödeme konusunda tıkanma noktasına geldik. FİFA borçlarını ödemediğimiz takdirde 6 puanımız silineceği gibi küme düşürülme konusu da gündemde. Bu borçlar bizim zamanımızda yapılan borçlar değil. 6 milyon Ankaralı Ankaragücü'ne destek olmalı" dedi. Yiğiner, yazarımız Ali Erdoğan'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

BORCU BİZ YAPMADIK
"Ankaragücü'ne geçmiş yönetimler nedeniyle 100 milyon lira borç yapılmış. Biz yönetim olarak böyle bir borçla karşılaştık. Bizim yapmadığımız borçları ödedik. Şu anda bu borcu 50-60 milyon liraya indirdik. Ancak özellikle FİFA'ya olan borcumuzu taksitlendirmemize rağmen ödemede tıkandık. Bu tıkanıklık Ankaragücü markasına zarar verecektir."

LİGDE OLMASI MUCİZE
"Gelirimizin olmamasına rağmen kulübü yaşatıyoruz. Bugünlere getirdik. Bu ligde olmamız bile mucize. Borçlardan kurtulmamız gerekir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere ilçe belediye başkanları, iş adamları, sivil toplum örgütleri destek olmalı. Bu kurtuluş mücadelesi tek başına olmamalı. Herkesin yardım etmesi gerekir. Ankaragücü her şeye rağmen yetenekli, kendi alt yapımızdan yetiştirdiğimiz yürekli futbolcularla onurlu mücadele veriyoruz. Alt yapının önemi sayesinde ayakta duruyor ve mücadele ediyoruz. Futbol Federasyonu alt yapı diyor işte size alt yapı. Ama destek yok. Sadece teşvik olarak Süper Lig takımları düşünülüyor. Bu teşviklerden bizim gibi hangi ligde yer alıyorsa o kulüpte teşvik olmalı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ankaragücü borçlarını ödeyemezse puan kaybederek küme düşecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN