Kale yenileniyor turizm her geçen gün canlanıyor

Giriş Tarihi: 2.4.2015
Kale yenileniyor turizm her geçen gün canlanıyor

Ankara Kalesi'nde 2 yıl önce başlayan restorasyon çalışmalarının iç turizmin canlanmasına büyük katkı sağladığını söyleyen Baykara, "Artık dizilerin çekildiği bir bölgeye sahibiz" dedi

İç Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (İÇGİAF) Genel Başkan Yardımcısı Mete Baykara, Ankara'da iç turizmin giderek hareketlendiğini ve sadece başkentin değil, İç Anadolu'daki tüm illerin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. Aynı zamanda Ankara Kalesi Derneği Başkan Yardımcısı olan Baykara, iki yıl önce Ankara Kalesi'nde başlatılan restorasyon çalışmalarının birkaç aya kadar tamamlanacağını ifade etti. Çalışmalar tamamlandığında Kale'nin bir açık hava müzesi haline geleceğini tahmin ettiklerini bildiren Baykara, şöyle devam etti:

ÖZEL MÜZELER AÇILDI
"Mevcut hanların ve müzelerin restorasyonlarının tamamlanmasıyla Ankara'nın, özellikle de Ankara Kalesi'nin yavaş yavaş bir cazibe merkezi olmaya başladığını söyleyebiliriz. Sadece devletin değil, Koç ve Erimtan gibi kuruluşların kurduğu özel müzelerin açılmasıyla birlikte hem bölge illerimizin hem de Ankara'nın iç turizminin hareketlendiğini görüyoruz. İki yıldır süren restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları sona erdiğinde Ankara Kalesi gibi Ulus Bölgesi ve Hamamönü'nün de iç turizmde daha aktif olacağına inanıyoruz." Baykara, özel müzelerin yanında Ankara Kalesi'nde antikacıların, halı, mobilya ve aydınlatma mağazalarının da çoğalmaya başladığını hatırlattı. Baykara, "Dolayısıyla bölgede çok farklı bir atmosfer oluştu. Bu atmosferden dolayı bölge bugün dizilerin çekilmeye başladığı, evinin dekorasyonunu değiştirmek isteyenlerin, yeni evlenenlerin her tarz ürün bulduğu bir yer haline geldi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kale yenileniyor turizm her geçen gün canlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN