AK Parti 'da zafere hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 3.4.2015
AK Parti Kütahya'da zafere hazırlanıyor
Kurulduğu günden bu yana AK Parti'ye 3 genel seçim, 3 yerel seçim ve 2 referandumda tam destek veren , yeni bir zafere imza atmak için kolları sıvadı

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş tek hedeflerinin 4-0 olduğunu ifade ederek halka rağmen değil halk için, hak için siyaset yaptıklarını vurguladı

2015 genel seçimleri öncesinde AK Parti Kütahya'da çalışmalarını hazırlıksız sürdürüyor. AK Parti'de tek hedef 4 milletvekilinin 4'ünü de almak... Yapılacak genel seçimler öncesinde seçim çalışmalarını ve hedeflerini SABAH Anadolu'ya anlatan AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, kendilerinden emin olduklarını ve Kütahya halkına güvendiklerini dile getiriyor.
Seçim dönemine girdik. Aday adaylığı sürecini değerlendirir misiniz?
- 54 milletvekili aday adayımız var Kütahya'da. Hepsi birbirinden kıymetli. AK Parti büyük bir sistematik partisidir. Bütün çalışmalarının neticesinde elde edilecek toplam verilerden ortaya çıkacak milletvekili listemiz olacak. Öncelikle teşkilat temayülü yaptık. Sonra anket çalışmaları ve kamuoyu yoklamaları yaptık. Sonra ara komisyonda raporlama çalışmaları ve milletvekillerimizin komisyon üyelerimizle mülakatları, il başkanlarının verdiği raporlar, STK temayülü hemen arkasından 81 il başkanıyla sayın başbakanımızın görüşmesi, sonra üst komisyon çalışmaları neticesinde milletvekili sayısını belirleyecek. Bunlara ilave olarak coğrafi şartlar, ilçelerin durumu ve ilçelerdeki seçmen sayısının ardından 4 milletvekili adayımız belirlenmiş olacaktır.

'GECE GÜNDÜZ DEMEDEN'
2015 genel seçimleri öncesinde yol haritanız nasıl olacak?
- Seçim çalışmalarımız başladı. Merkez ilçe teşkilatımızın mahalle toplantıları devam ediyor. Diğer 12 ilçemizde de teşkilatlarımız çalışıyor. Aday adaylarımızda sahada çalışıyorlar. STK ziyaretleri yapıyorlar. Ben onlara öncü kuvvetlerimiz diyorum. İl ve ilçe belediyelerimizden genel seçimlerle alakalı çalışmalara destek olacağız, bunlardan nasıl destekler alabiliriz, halkımıza nasıl kendimizi daha iyi anlatabiliriz ve oy oranımızı artırabiliyoruz bunun çalışmasını yaptıktan sonra gece gündüz demeden 7 Haziran'a kadar çalışacağız.
Kütahya'da muhalefetin hızlı tren ve hastane başta olmak üzere birçok eleştirileri var. Siz bu eleştirilere nasıl bakıyorsunuz?
- Rakamlarla konuşmak gerekiyor. 2002 Kütahya'sı ile 2015 Kütahya'sı kıyaslanamayacak şekilde kamu yatırımlarından yararlanmıştır. İlçelerimizde bile nitelikli okulu olmayan kalmamıştır. Hızlı trene bağ- lanan ve hizmet alan 21 ilden bir tanesiyiz. Hastane kamu-özel ortaklığıyla yapılacak. İhale kararı başbakanımız tarafından imzalandı. Resmi gazetede yayımlanacak. Memleketimize hayırlı olsun. 500 yataklı şehir hastanemiz Kütahya'mıza hayırlı olsun.
Kütahya'nın milletvekili sayısının düşmesine nasıl bakıyorsunuz?
-Bu 1950'lerden gelen bir sorundur. Coğrafi yapısı bakımından Kütahya 15-16'ıncı büyüklükte olan bir ildir. Bizim muhalefetin eleştirdiği gibi özelleştirme yaptığımız bölgelerde göçümüz yok. Tavşanlı-Kütahya- Gediz merkezden göç vermiyoruz. Biz terse göçü başlatacağız.
Kütahya'nın en büyük sorunu ve çözümü nedir?
- Kütahya'nın en büyük sorunu insanlar ve bütün güçler yani şehir üzerindeki erkler. Siyaset, ticaret, sanayi, sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket edemeyişidir. Ortada bir yerde birlikte hareket edelim Kütahya sevdası için. İkincisi ve beni en çok üzen Kütahyalı hemşerilerimize hayatın her alanında sahip çıkmamak. Kütahya şehri ilim ve irfan şehridir. Burası beyler beyliği yapılmış bir şehirdir. Hasbi insanların bulunduğu bir medeniyet şehri. Eski haline tekrar gelmesi benim en büyük amacımdır. Kütahya için bir diğer en büyük sorun özel sektör yatırımlarının hükümetimiz tarafından teşvik programlarının tamamı uygulandığı halde, içeriden bu manada bir müteşebbis oluşmamasıdır. Kütahyalı iş adamlarına sesleniyorum. Niçin üçünüz dördünüz bir araya gelerek organize bölgelerinde küçük büyük işletmeler kurmuyorsunuz?
Genel seçimlerde sizce tablo nasıl olacak?
- 7 Haziran seçimlerinde Kütahya 4-0 olacak. Çünkü halkımızın siyasi partimize çok büyük bir teveccühü var. Çünkü biz halka rağmen değil, halk için hak için siyaset yapıyoruz.

ALİ ÇETİNBAŞ KİMDİR?
Ali Çetinbaş elektrik mühendisi. AK Parti siyasetinde 2009'da il yönetim kurulu üyesi , 2011'de siyasi ve hukuki işlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babası. 2015'te yapılan il kongresinde il başkanı oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Kütahya'da zafere hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN