Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den mağdur vatandaşlara destek

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gayret Mahallesi'nde su baskını sonucu zarar gören vatandaşların ev, işyeri, depo, kazan daireleri ve kömürlüklerinde temizlik yapıyor

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Büyükşehir'den mağdur vatandaşlara destek
Büyükşehir Belediyesi, ASKİ su borusunun patlaması sonucu ev, işyeri ve depoları zarar gören vatandaşlara temizlik desteği sağlıyor. Büyükşehir Afet Koordinasyon Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonundaki ekipler, Gayret Mahallesi'nde su baskınından zarar gören vatandaşların ev, işyeri ve depolarında temizlik yapıyor. Yetkililer, su baskınına uğrayan ev ve işyerlerinde vatandaşların mağdur olmaması için Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in talimatı doğrultusunda tüm imkanları ile mağdur vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.

Tespit yapılıyor
Yetkililer, bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili birimlerinin kapı kapı dolaşarak tespit yaptığını, imkanı olmayan birkaç aileye de Büyükşehir Belediyesi'nin sığınma evlerinde barınma imkanı sağlandığını bildirdi. Kömürlükteki eşyaları su baskınında zarar gören Aslan Kurtçu, Büyükşehir Belediyesi'nin elinden gelen her şeyi yaptığını kaydederek, "Ufak tefek eşyalarımız vardı, kömürlükte onlar zarar gördü. Cana gelmedi, Allah herkese sağlık versin" diye konuştu. İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nın raporuna göre su baskınında 168 kömürlük, 24 kapıcı dairesi, 3 işyeri, 8 depo, 4 kazan dairesi ve 13 araç etkilendi. İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkilileri, 5 vatandaşın da su baskını ile ilgili kendilerine dilekçe ile başvuruda bulunduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den mağdur vatandaşlara destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN