Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk hedef kendine yeten şehir olmak

Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde 'ya hizmet etmek için AK Parti'den aday adayı olan İshak Gazel'in ilk hedefi, kendine yeten ve değerlerini ön plana çıkartan bir Kütahya...

Giriş Tarihi: 3.4.2015
İlk hedef kendine yeten şehir olmak
Gençlik Kolları Başkanlığı, Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, İl Başkan Yardımcılığı ve en son 33 yaşında İl Başkanlığı yapan Gazel, aynı zamanda AK Parti'nin en genç il başkanı unvanını aldı. İl Başkanlığı döneminde 2 seçimden başarıyla çıkan Gazel, 'ya hizmet etmek için milletvekili aday adayı oldu. "Bir hukukçu olarak sivil anayasanın tamamlanması başta olmak üzere toplum refahını ilgilendiren tüm konularda devletime hizmet etmek istiyorum" diyen Gazel, darbe anayasasından kurtularak, darbeci zihniyetin tüm kırıntılarının ülkemizden ilelebet uzaklaşması arzusunda olduğuna vurgu yapıyor. Şiir yazmak ve okumanın, 28 Şubat günlerinde kendisinde oluşan muhalif yönün sonucu olduğuna işaret eden Gazel bir davada akıl kadar yüreğin de önemli olduğuna inanıyor.

'EKSİKLERİMİZİ KAPATACAĞIZ'
Gazel, Kütahya'nın devletten ve hükümetten destek gelmesi konusunda hiçbir sıkıntısı olmadığını çevresinde büyüyen şehir olan her il gibi Kütahya'nın da yatırımlarını kaptırmakta olduğunu ifade ederek şunları söyledi; "Çevresinde bu kadar hızlı büyüyen bu kadar şehir olan başka hiçbir il yoktur. Büyük şehirlerin yaptıklarını kopyalamayı bırakacağız. Önemli olan büyük şehir olma yarışı değildir. İlk hedef her zaman kendine yeten şehir olmaktır. Çinimiz, borumuz, tarımımız; hepsiyle önce kendimize yeteceğiz. Eksiklerimizi kapatacağız ve tüm enerjimizi başka illerin sahip olmadığı avantajlarımıza yönlendireceğiz." Ülkenin siyasi tarihinin, her 10 yılda bir yapılan darbelerle milletin iradesine müdahelerle geçtiğine de değinen Gazel "AK Parti'ye de aynı müdahale girişimleri olmuştur ve olmaktadır. Ancak milletimizin istediği huzur ortamı ancak insanları sınıflandırmayan, inanç ve ırk ayrımı yapmayan AK Parti sayesinde gerçekleşmektedir ve bundan sonra da inşallah öyle olacaktır" dedi. Gazel şehir olarak devlet desteği almak konusunda sıkıntı yaşamadıklarını ancak bu imkanları şehri özel sektör için cazip hale getirecek şekilde kullanamadıklarına değinerek " Kütahya'dan hızlı büyüyen illere göre üniversitemizin daha fazla yatırım almaktadır. Havalimanının buraya yapıldı, Kalkınma Ajansı'nın buraya kuruldu, ancak girişimcilerimizi çevre illere kaptırdık. İş yapma isteğini içimizde bulamadık. Çevresinde büyüyen ve göç alan Kütahya'dan başka il yok. Buraya kadar gelen yatırımcıları çevre illere kaydı. Bunu aşmanın yolu İstanbul-Antalya, Ankara-İzmir arası ana yolların Kütahya'dan geçmesini sağlamak. Endüstriyel tarım, ihracat, termal turizm, sağlık turizmi gibi şehrimizin avantajlı olduğu konular ana konular olduğu takdirde sanayimizin büyümesinin önünde engel kalmayacaktır" ifadelerini kullandı.

'TÜRKİYE, MAZLUMLARININ SIĞINDIĞI BİR ÜLKEDİR'
Gazel, son olarak 200 yıllık mücadele sonucunda Osmanlı devletinin parçalandığını ve huzurun bu topraklardan gittiğini ifade ederek şunları söyledi; "Şu anda ayakta kalmış ve direnen tek devlet olan Türkiye, dünya mazlumlarının sığındığı ve yardım beklediği bir ülkedir. Bu beklentileri karşılıksız bırakmayan ülkemiz, dünya emperyalistlerinin güçsüzleşmesi, huzursuzlaşması ve kaos ortamı haline gelmesi isteklerini inşallah haksız çıkaracak ve buradan dünyaya yayılan bir barış ortamı doğmasını sağlayacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk hedef kendine yeten şehir olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN