Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobil tarama aracı kapı kapı dolaşacak

Kırıkkale Valiliği'nin himayesinde yerel gazete ve işadamlarınca hazırlanan gezici meme kanseri tarama aracı yola çıkmaya hazır

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Mobil tarama aracı kapı kapı dolaşacak
HIzla artan kanser vakalarında erken teşhisin öneminden hareketle gerekli cihazlarla donatılan meme kanseri gezici tarama aracı, il il, sokak sokak gezerek kanser taraması yapacak. "Çocuklar Annesiz Kalmasın" sloganı ile yola çıkacak araç, tarama ve tedavi süreçleri ile ilgili sağlık hizmetlerini kadınların ayağına götürecek. Kırıkkale Valiliği himayesinde yerel gazeteler ve iş adamlarının katkılarıyla hazırlanan gezici sağlık aracı ile hastalığın erken teşhis edilerek tedavi sürecinin başlatılması ve hastalık oranının düşürülmesi hedefleniyor.

TOPLUMA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Mobil Kanser Tarama Aracı'nın yapımına katkı sağlayan Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, teslim töreninde yaptığı konuşmada fahri Kırıkkaleli olarak Kanser Haftası'nda böyle bir organizasyona katkı sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şunları söyledi: "Toplum sağlığını yakından ilgilendiren her konuda elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu konularda toplumun her kesimi ile beraber sivil toplum kuruluşlarına da büyük görev düşüyor. Sayın Valimiz Ali Kolat başta olmak üzere katkı sağlayan herkesi kutluyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobil tarama aracı kapı kapı dolaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN