Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel okullara rağbet arttı

Giriş Tarihi: 4.4.2015
Özel okullara rağbet arttı

Dershanelerin kapatılma kararının alınmasının ardından dershanecilik deneyimi olan özel okullara ilgi yükseldi. Nesibe Aydın Eğitim Kurumları'nın 216 kişilik kontenjana 7 bin 18 öğrenci başvurdu

Başkentte uzun yıllar dershanecilik hizmeti veren Nesibe Aydın, Sınav ve Arı okulları, dershane dönüşümünden memnun olduklarını açıkladı. Eylül ayı itibariyle dershanelerin kapanacak olması özellikle devlet okullarındaki öğrenci ve velileri arayış içine soktu.

'OLUMSUZ YANSIMASI OLMAZ'
Nesibe Aydın Eğitim Kurumları'ndan yapılan açıklamada Gölbaşı kampusundaki Okula Giriş Sınavı'nda öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşıldığı, 216 kontenjana karşı 7 bin 18 öğrencinin sınav için müracaatta bulunduğu ifade edildi. Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Seva Demiröz ise "Bu eğilimi, Sıtkı Alp Eğitim Vakfı'nın Arı Okulları'na yönelik yapmış olduğu bursluluk sınavı sürecindeki yoğun başvuru ve kayıt döneminde yaşadık. Dönüşüm kararının kısa vadedeki en büyük yansıması lise 9. sınıf kayıt taleplerinin öne çekilmesi oldu" dedi. Veli ve öğrencilerin, dershane tecrübesi olan özel okullara daha yoğun ilgi gösterdiğini belirten Demiröz, iddia edildiği gibi dershanelerin kapatılmasının eğitim sektörüne olumsuz herhangi bir yansımasının olmayacağını söyledi.

DERSHANEYE GİTMEDEN YÜKSEK PUAN
Sınav Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer 4 yıldır Sınav Dergisi Dershaneleri'nin sistemini kolej müfredatında bire bir uyguladıklarını, bu sistemin etkisiyle öğrencilerin dershaneye gitmeden sınavlarda yüksek puan aldığını dile getirdi. Özer, şöyle konuştu: "Geçen yıllara oranla okulumuza ciddi bir talep olduğunu görüyoruz. 8 ve 9. sınıf kayıtlarımız dolmak üzere. Önümüzdeki yıllarda bu talebi karşılayabilmek için 'nın değişik yerlerine Sınav Kolejleri açma çalışmalarımızı hızlandırmış bulunmaktayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel okullara rağbet arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN