Mesleki eğitim çağı yakalamalı

Mesleki ve Teknik Eğitimde Ortak Akıl Arayışı Çalıştayı'nda mesleki eğitimin çağın gereklerine bir an önce ayak uydurması gerektiği vurgulandı

Giriş Tarihi: 6.4.2015
Mesleki eğitim çağı yakalamalı
Mesleki ve Teknik Eğitim Gönüllüleri (METE) Platformu tarafından düzenlenen "Mesleki ve Teknik Eğitimde Ortak Akıl Arayışı Çalıştayı", Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde gerçekleştirildi. Çalıştaya başta akademisyenler olmak üzere STK başkanları ve yöneticileri, eğitimciler ve öğretmenler katıldı. Mesleki ve teknik eğitimin sorunlarının tartışıldığı ve taleplerin belirlendiği çalıştayda, yönetim, program geliştirme ve öğretmen yetiştirme ile ilgili katılımcıların yazılı ve sözlü görüşleri alındı.

"DÜNÜN BİLGİLERİYLE OLMAZ"
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, "Rekabetin küresel olduğu bir çağda dünün bilgileri ve becerileri ile gençlerimizi yetiştiremeyiz. Bilgiyi kullanacak ve yeni bilgiler üretecek gençlerimizin gerekli donanıma, günün şartlarına uygun becerilere sahip olması gerekmektedir" dedi. Çalıştay Koordinatörü Prof. Dr. Hıfzı Doğan da temel sorunun, sanayideki hızlı değişime, mesleki ve teknik eğitimin yavaş değişiminden dolayı ayak uydurulamaması olduğunu belirterek, "Çalıştayın odak noktası da budur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesleki eğitim çağı yakalamalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN