Mazgalsız sokak dereye dönüyor

'nın villalar mahallesi olarak bilinen Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi'ndeki 2904 Sokak, yağmurlarda adeta dere oluyor. Çünkü sokakta su gideri bulunmuyor

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Mazgalsız sokak dereye dönüyor
Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi'nde mazgal çilesi yaşanıyor. Lüks konutların bulunduğu 2904 sokakta her yağmur sonrası adeta dere yatağına dönüşen sokak vatandaşları bezdirdi. Yağmur sonrası oluşan sokak içerisinde mazgalın bulunmaması nedeniyle oluşan birikintilerden uzun zamandır şikâyetçi olmalarına rağmen bir türlü gerekenlerin yapılmadığından şikâyet etti. Ayrıca mahallede yaşayan vatandaşlardan bazıları oluşan kötü görüntüyü fotoğraflayarak belediye ve muhtarlığa göndermesine rağmen önlem alınmadığını iddia etti. Geçtiğimiz yıl şikâyette bulunmasına rağmen gerekenlerin bir türlü yapılmadığını belirten bir mahalleli, " Her yağmurdan sonra su baskını olmaktadır. Geçen sene yaptığım şikayete verilen cevapta 2014 yazında asfaltlama çalışması planına alındığı söylenmesine rağmen bu zamana kadar çözüm bulunamadı" şeklinde konuştu.

ÖNLEM ALINMALI
Yaklaşık 15 yıldır Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi'nde yaşadığını ifade eden Nezihe Özkan, "Ne yazık ki buraya bir türlü önlem alınamadı. Her yağmur yağdığında burası dereye dönüyor. Karşıdan karşıya geçmekte zorlanıyoruz. Bırakın yayayı buradan geçen araçlar bile korkarak geçiyor. Çankaya Belediyesi buraya bir an önce gereken önlemi almalı"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mazgalsız sokak dereye dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN