Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kulenin kaderinde yıkılmak varmış

Büyükşehir Meclisi'nden beklenen karar çıktı. Keçiören'deki Cumhuriyet Kulesi'nin yaz aylarında yıkılması bekleniyor

Kulenin kaderinde yıkılmak varmış
Eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok döneminde yapımına başlanan ancak 2009 yılında imara aykırı yapılaşma ve "mânia hattı" gerekçeleri ile durdurulan Cumhuriyet Kulesi'nin akıbetini belirleyecek Büyükşehir Belediyesi Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu hazırlandı. Keçiören Belediyesi'nden gelen imar plan değişikliği önerisini inceleyen komisyon talebi reddetti. Cumhuriyet Kulesi, SABAH Ankara'nın geçtiğimiz günlerde de gündeme getirdiği rapor doğrultusunda yıkılacak.

"SON GİRİŞİM SONUÇSUZ KALDI"
İmar plan değişikliğinin Büyükşehir Meclisi'nde de reddedilmesi ile birlikte plansız kalan Keçiören'deki Cumhuriyet Kulesi'nin yıkımı yaz aylarında gerçekleştirilecek. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, kulenin yıkılmaması için yasal olarak yapabilecekleri son girişimin de sonuçsuz kaldığını vurguluyarak Büyükşehir Belediyesi'nin kararı doğrultusunda yaz aylarında kulenin yıkımını gerçekleştireceklerini söyledi.

BİR KULE HİKâYESİ
Cumhuriyet Kulesi için Danıştay 6. Dairesi 2013 yılında yıkım kararı vermişti. İnşaatına 2003 yılında başlanan ve 175 metre yükseklikte olması planlanan kule 144. metresinde durdurulmuştu. Kulenin yıkımı için ihale yapan Keçiören Belediyesi daha sonra ihaleyi iptal ederek kulenin tamamlanmasını talep etmişti. Daha önce katıldığı bir toplantıda Cumhuriyet Kulesi ile ilgili soruları yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Kulenin tamamlanması için en az 30 milyon TL lazım" ifadelerini kullanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kulenin kaderinde yıkılmak varmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN