Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel telekulaklar Gazi'ye server kurdu

Paralel Yapı'nın yuvalandığı Gazi Üniversitesi'nde Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nda göreve getirilen Gülen'e yakın isimler tüm server'ları değiştirdi

Paralel telekulaklar Gazi'ye server kurdu
Bayburt Emniyet Müdür Yardımcısı olduğu dönemde Emniyet Müdürlüğü'nden ihraç edilen N.Ç.'nin Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olduğu Gazi Üniversitesi adeta Paralel'in yuvası haline dönüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu birçok devlet yöneticisinin kriptolu telefonlarını dinlediği iddiası ile TÜBİTAK'tan atılan S.Y., F.A., H.A.C., M.Z.E ile Y.Ö. Gazi Üniversitesi'nde yüksek maaşlarla göreve başlatıldı.

TİB'İN YAZILMICISI DA ALINDI

Gazi Üniversitesi, sadece TÜBİTAK'tan atılan yazılımcılara değil aynı zamanda Paralel'e yakın olan Kaynak Holding bünyesindeki "Ngine" isimli yazılım firmasında görev yapan F.B'nin de yaklaşık 5 bin 500 TL maaşla işe alındığı iddia edildi. 2012 yılında kurulan ve kurulduğu yıl 9,5 milyon TL'lik ihale ile Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın da yazılım ve donanım işlerini yürüten merkezli Ngine firmasının sözleşmesi dinleme skandallarının ortaya çıkmasının ardından feshedildi.

AKADEMİSYENLER ARTIK KULLANMIYOR
Paralel'e yakın isimlerle adeta yeniden kurulan Gazi Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nın ilk icraatının üniversitenin server ağını yeniden oluşturmak olduğu ortaya çıktı. Üniversitedeki server ağının değişmesi ile birlikte kullandıkları kurumsal mail adresindeki geçmişe dönük tüm yazışmaları silinen akademisyen ve diğer çalışanlar tedirginlik yaşamaya başladı. Yaşananların ardından bazı akademisyenlerin üniversitenin kurumsal maili yerine kişisel mail adreslerini kullanmaya başladığı iddia edildi.

E-POSTA SAVAŞI UNUTULMADI
Sabah Ankara'da da daha önce gündeme getirilen olayda kendilerini "Yeni Türkiye aşığı öğretim üyeleri" olarak isimlendiren akademisyenler ile Paralel Yapı'nın Rektörü Süleyman Büyükberber'e yakın kişiler arasında e-posta savaş yaşanmıştı.

SER VER NEDİR?

Türkçe'de "sunucu" olarak adlandırılan server, web sitelerin ve veritabanlarına ait yazılımların saklandığı bilgisayar kasası anlamı taşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel telekulaklar Gazi'ye server kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN