Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gün ışığı evlerin değerini artırıyor

Giriş Tarihi: 14.4.2015
Gün ışığı evlerin değerini artırıyor

Son yıllarda birbiri ardına yükselen konut projelerinde rakiplerinden bir adım daha öne çıkmak isteyen inşaat firmaları, evlerin gün ışığı görme süresini de önemli bir detay olarak sunmaya başladı

Ankara'nın gözde yerleşim merkezlerinden Beytepe'nin en yüksek noktasında inşa edilen Parktepe Evleri, iki blok arasındaki 90 metre mesafe ile konutta ferahlık arayanların tercihi olurken, gün ışığından da kesintisiz yararlandırıyor. LEMA Grup ve FERTAŞ AŞ işbirliği ile kurulan Şahika Grup Yapı'nın inşa ettiği Parktepe Evleri'ni Ankaralılara kazandıran şirket ortaklarından Murat Altuntaş, projelerin iç detayları kadar ferahlık, manzara ve gün ışığı süresinin de önem kazandığını kaydetti. Altuntaş, Parktepe'yi inşa ederken ferahlık ve aydınlığın daha eve girmeden başlamasına dikkat ettiklerini bildirdi. Ankara'da önümüzdeki yıllarda adından çokça söz ettirecek Beytepe'nin tam ortasında ve en yüksek noktasında inşa edilen Parktepe Evleri'ne gelen konukların en fazla bol ışıktan etkilendiklerini vurgulayan Altuntaş, şunları söyledi:

FERAHLIK YETMEZ
"Ferah mekân oluşturmak için yalnızca konutları geniş tutmak yetmiyor. Projenin daha da değerlenmesi için gün ışığı süresi artık büyük önem taşıyor. Yıllarca konutlar birbirine yakın konumda inşa edildi ve apartman sakinleri pencerelerini açtıklarında her zaman komşuları ile göz göze gelmekten rahatsız oldular. Proje konutlarda yaşamı kolaylaştıran ayrıntılara karşın birbirine yakın blokların verdiği rahatsızlığı önlemek için biz Parktepe'yi inşa ederken 20 katlı iki blok arasını 90 metre tuttuk. Blokların gölgesinin bile birbirinin üzerine düşmemesine özen gösterdik. Sonuçta Parktepe'de herkesin penceresinin ferahlığa açılmasını sağlayacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gün ışığı evlerin değerini artırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN