Öykü ve müzik Nazım'da buluştu

Giriş Tarihi: 15.4.2015
Öykü ve müzik Nazım'da buluştu

Nazım Hikmet Sanat Merkezi, Sunay Akın ile efsane müzik grubu Moğollar'ı buluşturdu

Modern zaman meddahı Sunay Akın ve Anadolu Rock Müziği'nin efsane gruplarından Moğollar, Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde unutulmaz bir konsere imza attı. Öykü ve müziğin muhteşem uyumuna tanıklık eden binlerce vatandaş saatler öncesinden salonu doldurdu. Moğollar grubunun kurulduğu günden itibaren hafızalarda yer eden şarkıları ve Cahit Berkay'ın film müziklerinin seslendirildiği gecede, Sunay Akın da birbirinden ilginç öyküler anlatarak izleyicilere muhteşem bir gece yaşattı. Cahit Berkay, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Kemal Küçükbakkal'dan oluşan Moğollar'ın çaldığı eserlere sesiyle renk katan Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca da müzikseverlerden tam not aldı. Grup, Berkay'a ait unutulmaz film müzikleri Selvi Boylum Al Yazmalım, Dila Hanım, Devlerin Aşkı gibi parçalara da yer vererek, coşkuyu ikiye katladı. Yeşilçam filmlerinin müzikleri ile kulakların pası silinirken, Emrah Karaca da babasının şarkılarını okuyarak hüzünlendirdi. Barış Manço ve Engin Yörükoğlu'nun da anıldığı konserde vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadı.

KAHKAHAYA BOĞDU
İlk olarak İrlandalı oyun yazarı George Bernard Shaw'un hayatından hikâyeler aktaran Akın ise sinevizyonda gösterdiği fotoğraflarla desteklediği öykülerle salonu kahkahaya boğdu.

YAŞAR'DAN SANATÇILARA ÇİÇEK
Konserin sonunda İl Başkanı Adnan Keskin ve torunu Zeynep ile beraber sanatçılara çiçek takdim eden Yaşar, "Belediye olarak sanata ve sanatçıya her zaman destek oluyoruz. Sizleri sanatçılarımızla buluşturarak, Yenimahalle'yi başkentin sanat merkezi haline getirdik. Türkiye'nin yetiştirdiği edebiyatçıları, sanatçıları, tiyatrocuları Yenimahalle'de, Gazi Mustafa Kemal'in başkenti Ankara'da hep beraber izliyoruz. Sanatın her dalı insanları birleştirmede, komşuluk ilişkilerini artırmada, kenetlenmemizde en büyük ögedir. Dünyada da bu böyledir. Sanata ve sanatçıya değer veren toplumlar gelişmiş toplumlardır. Ülkelerin gelişmişlikleri sadece ekonomik değerlerle değil, sanata ve sanatçıya verdikleri değerlerle de ölçülüyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öykü ve müzik Nazım'da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN