Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Masa'ya gelen şikâyetler güldürdü

Keçiören Ak Masa'ya gelen 'heykellerin başı yukarı baksın', 'şelaleyi kapatın' gibi trajikomik talepler, halkın sorunlarına çözüm üretmek için yoğun mesai harcayan ekipleri gülümsetiyor

Giriş Tarihi: 17.4.2015
AK Masa'ya gelen şikâyetler güldürdü
Keçiören Belediyesi'nin vatandaştan büyük ilgi gören hizmeti Ak Masa'ya gelen trajikomik talepler yetkilileri de gülümsetiyor. Her gün 250'yi aşkın talebin karşılandığı birimi arayan bir vatandaş eşiyle kavga ettiğini ama pişman olduğunu, kendisine yardımcı olunup olunamayacağını sorarken diğer bir vatandaş da kapı komşusunun sürekli ayakkabılarını dışarıda bıraktığını ve oluşan koku nedeniyle apartmana çıkmaktan korkar hale geldiklerini söyleyerek belediyeden yardım istedi.

"HEYKELLERİN BAŞINI DÜZELTİN"
Ak Masa'ya gelen taleplerden biri de belediye meydanında bulunan heykellerle ilgiliydi. Emekli olduğunu belirten bir vatandaş oradan her geçişinde başı öne eğik duran heykellerin kendisini üzdüğünü ifade ederek, heykellerin düzeltilmesini talep etti. "Heykellerin başı göğe doğru olsun" diyen vatandaşın bayraklarla ilgili de bir önerisi vardı: "Dalgalanmasın, düz dursunlar!"

"ŞELALEYİ KAPATIN LÜTFEN"
Yetkililer en ilginç talebin ise vatandaşların ferahlamak için kendini attığı yerlerden olan şelalelerle ilgili olduğunu belirtti. Ak Masa'yı arayan ve hayli "titiz" olduğu anlaşılan bir kadın, "Şelaleden su içen güvercinler, çamurlu ayaklarıyla balkonumu berbat ediyor. Her gün temizlemekten usandım. Bu şelaleyi kapatın artık" şeklinde talepte bulundu.

İŞ TALEPLERİ DE KARŞILANIYOR
Birim yetkilileri, her gün ortalama 250 talebin karşılandığını belirterek, en geç 15 gün içinde olumlu veya olumsuz geri dönüş yapıldığını belirtti. Ak Masa'ya her konuda istek ve şikâyet gelirken bunlardan yüzde 25'ini iş talebi oluşturuyor. Bu talepler, imzalanan protokol gereği İŞKUR'a yönlendiriliyor. Bugüne kadar 138 firma ile işçiyi buluşturan Ak Masa, aynı zamanda mobil ekipleriyle de sahada şikâyet ve öneri dinliyor. Ak Masa'ya başvuranların çoğunluğunu ise kadınlar oluşturuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Masa'ya gelen şikâyetler güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN