Bağışla aldırdığı lüks lojmanı boşaltmıyor

Giriş Tarihi: 18.4.2015
Bağışla aldırdığı lüks lojmanı boşaltmıyor

Usulsüzlük soruşturması kapsamında tutuklanan THK Eski Başkanı Osman Yıldırım'ın, kuruma bağış parasıyla aldırdığı lüks lojmanı boşaltmamak için 7 aydır direndiği Daha önce esnaflık yapan ortaya çıktı

TürkHava Kurumu'nda usulsüzlük iddialarıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan ve THK Vakfı ile üniversitesini Sincan Cezaevi'nden gönderdiği mektuplarla yönetmeye çalıştığı belirlenen eski başkan Osman Yıldırım'ın bir vukuatı daha çıktı. THK Genel Başkanlığı'na ait Çankaya'nın en lüks semtlerinden Ümitköy'deki lojmanı, kuruma teslim etmediği ortaya çıktı. 270 metrekarelik evin aylık ortalama bin 500 TL'lik elektrik, su ve internet faturasının THK tarafından ödeniyor. 17 Ekim 2009'da Türk Hava Kurumu Genel Başkanı olan emekli Hava Pilot Tümgeneral Osman Yıldırım, kurumun Güniz Sokak'taki lojmanını beğenmeyince başka bir lojman alınması için talimat verdi. Yaklaşık 1 ay içinde eski lojman 233 bin TL'ye satılırken 19 Şubat 2010'da yani Osman Yıldırım'ın göreve geldiği günden 5 ay sonra Ümitköy Meksika Caddesi yakınlarında 370 bin TL'ye yeni bir lojman alındı.

FATURALARINI BİLE THK ÖDEDİ

Yıldırım'ın oğlunun da aynı sitede başka bir dairede oturması dikkat çekerken evin tüm giderlerini büyük bir bölümünü vatandaşların yaptığı yardımlarla sürdüren THK tarafından karşılandığı ortaya çıktı. Yaklaşık 270 metrekare olan lüks konutun elektrik, su, internet, aidat ve TV paketi ücretleri gibi giderleri için THK kasasından 3.5 yılda 71 bin TL para çıktığı belirlendi.

7 AY ÖNCE İHTAR ÇEKİLDİ

Osman Yıldırım'ın usulsüzlük iddiaları üzerine tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından THK'nın yeni genel başkanı yapılan seçimin ardından Vacit Öktem oldu. THK Taşınmaz Mal Kiralama ve Emlak İşlemleri Yönetmeliği'ne göre kuruma ait lojmanı boşaltması geren Osman Yıldırım 7 ay önce eve gönderilen tebligatlara rağmen konutu terk etmedi. Satışa çıkarılan konutu boşaltmayan Osman Yıldırım ve ailesi hakkında THK'nın hukuki süreç başlattığı öğrenildi. Ayrıca evin elektrik ve su gibi tüm şebekelerinin kapattırıldığı öğrenildi.

YENİ BAŞKAN ÖKTEN KİRADA OTURUYOR
YENİ Başkan Vacit Öktem'in ise 70 metrekarelik bir evde kirada oturduğu öğrenildi. Konu ile ilgili SABAH 'ya açıklamalarda bulunan Başkan Öktem, "Vatandaşların yardımları ile ayakta duran Türk Hava Kurumu'nun parasıyla alınan bu kadar lüks konutta ben oturamam. O lüks konut boşaltılır boşaltılmaz satacağız ve gelen parayla kuruma daha hayırlı olabilecek işlerde kullanacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağışla aldırdığı lüks lojmanı boşaltmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN