Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasankeyf'te keman resitali

AÜ Devlet Konservatuvarı Müzik Bölüm Başkanı ve keman virtüözü Prof. Dr. M. Orhan Ahıskalı, Hasankeyf'te keman resitali sunuldu

Giriş Tarihi: 19.4.2015
Hasankeyf'te keman resitali
Hasankeyf Kaymakamlığı, Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Başkanlığı işbirliği ile seyir alanında keman resitali düzenlendi. Dicle Nehri kenarındaki etkinliğe gençler ilgi gösterdi. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölüm Başkanı ve keman virtüözü Prof. Dr. M. Orhan Ahıskalı, resital sundu. Ardından, Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rohat Cebe tarafından bestelenen "Hasankef" adlı eser ilk kez çalındı. Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayça, yaptığı konuşmada, Hasankeyf'te güzel bir gece yaşadıklarını belirterek, "Bu gece Orhan Ahıskalı hocamızı ağırladık, bir yandan tarih gölgesinde güzel bir keman dinledik. Bundan sonra da bu tarz aktiviteleri Hasankeyf'te yapmaya devam edeceğiz" dedi.

HASANKEYF ÇOK ETKİLEYİCİ

Prof. Dr. Ahıskalı ise tarihi mekânda resital verdiği için mutluluk duyduğunu ifade etti. İlçeye ilk kez geldiğini belirten Prof. Dr. Ahıskalı, "Çok güzel bir ortam. Hasankeyf gerçekten çok etkileyici bir yer. Bu akşam burada halkımızla birlikte kısa bir resital yaptık. Bu benim için büyük bir mutluluk oldu" diye konuştu. Resitali Vali Yardımcısı Şener Çağlar ile çok sayıda Hasankeyfli genç dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasankeyf'te keman resitali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN