AK Parti'nin seçim merkezine taşlı saldırı

Giriş Tarihi: 21.4.2015
AK Parti'nin seçim merkezine taşlı saldırı

Seçim öncesi kirli oyunlara bir yenisi daha eklendi. AK Parti Etimesgut İlçe Seçim Koordinasyon Merkezleri (SKM) taşlı saldırıya uğradı. SKM Başkanı Polat: "Çok çalışmamızı çekemediler"

Etimesgut ilçe merkezinde bulunan Suvari ve Alsancak mahallelerindeki AK Parti seçim koordinasyon merkezlerine (SKM) gece geç saatlerde kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından taşlı saldırı düzenlendi. Sabah saatlerinde olayı fark eden SKM görevlileri olayı polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, seçim merkezilerinin bulunduğu bölgede parmak izi aradı. Ekipler caddede ve SKM'lerde inceleme yapıp delil topladı. Polis, kayıplara karışan olayla ilgisi bulunan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Saldırı sırasında seçim bürosunun kapalı olması da muhtemel yaralanmayı da önledi.

'YILAN TISLAMALARI VIZ GELİR'
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Hilmi Özer, saldırıya tepki göstererek, " 7 Haziran'da büyük bir seçime gideceğiz. İlçe teşkilatı olarak bu seçimin önemine binaen vatandaşa erişebilmek için günler önce SKM'lerimizi oluşturduk. Yaptığımız hizmetleri anlatmamız ya da 400 milletvekili ile tekrar iktidar olduğumuzda ise Türkiye'de nelerin değişeceğini anlatmamızdan birileri rahatsız oldu. Bu başarıyı çekemeyenlerin halini yılan tıslamasına benzetiyorum. Ben köy çocuğuyum yılanların tıslaması bana vız gelir. Kuyruğundan tutup o yılanların kafasını ezmeyi bilirim. Bunlar bizi azmimizden yıldıramaz. Söylenecek fazla söz yok, kamuoyu gerçekleri zaten biliyor. Biz yolumuza devam edip çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Halkın gerçek sözü sandıkta belli olur" dedi. AK Parti'nin Etimesgut'ta arı gibi çalıştığını bu yüzden rakipleri tarafından çekilmediğini aktaran Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Zülküf Polat ise, "Teşkilatımızla iki hafta içerisinde 5 bin esnaf ve ev ziyareti yaptık. Şuanda çarşıda sokakta hep AK Parti var. Muhtemelen bu olay rakiplerimizin bizi çekemeyip zarar verme politikasıdır. 20 bin üyemiz var Etimesgut'ta. Biz böyle küçük hesaplarla yılacak teşkilat değiliz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'nin seçim merkezine taşlı saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN