Yalçın Akdoğan'dan centilmenlik çağrısı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti'nin seçim otobüslerine ve seçim bürolarına yapılan saldırıları kınadı: "Sağduyuyu bırakmayın"

Giriş Tarihi: 21.4.2015
Yalçın Akdoğan'dan centilmenlik çağrısı
Seçim çalışmaları kapsamında Bala'yı ziyaret eden AK Parti Milletvekili Adayı Yalçın Akdoğan, ilçe merkezinde vatandaşlarla selamlaştı. Bala Belediyesini ziyaret eden ve çalışmalar hakkında bilgi alan Akdoğan'a, Belediye Başkanı İbrahim Gürbüz tarafından ilçenin sembolik anahtarı verildi. Akdoğan, daha sonra Atatürk Parkı'nda vatandaşlara hitabında, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, "yüzde 70'lik oy oranıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktıkları için" Balalılara teşekkür etti. Seçimin huzur içinde geçmesinin çok önemli olduğunu belirten Akdoğan, önceki gün HDP Genel Merkezi'ne silahla ateş edilmesi olayını kınadıklarını ve olayın sorumlularının yakalandığını anımsattı. Yalçın Akdoğan, bu tarz olayları lanetlediklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Silah provokasyon demektir. Seçim zamanlarında bu tür provokasyonlar devreye giriyor, kirli eller devreye giriyor ve bir şekilde milletin iradesini yönlendirmeye çalışıyor. Bunlara izin vermeyiz, bunları hoş da karşılamayız, kınarız, gereğini yaparız. Dün Doğu'da, Güneydoğu'da bizim parti otobüslerimiz saldırıya maruz kaldı, taşlandı. Adaylarımızın orada kampanya yürütmesi engellenmeye çalışılıyor. Bunların da görülmesi lazım, çifte standart olmaz, hep tek tarafı görmeyeceğiz. Oralardaki bu taşlayanların, AK Parti'nin kampanyasını engellemeye çalışanların kim olduğu çok açık belli. Burada organize bir çaba var. Bunların engellenmesi lazım." Akdoğan, daha sonra milletvekili adaylarıyla Avşar ve Derekışla köylerini ziyaret etti.

'Kimse gerilimden medet ummasın'
"Siyaset bir savaş değil, biz, birbirimizin düşmanı değiliz, bu bir rekabet" diyen Akdoğan, "Kampanya sürecinin tamamlanması gerekiyor. Kimse gerilimden medet ummasın, kimse silahtan medet ummasın, provokasyondan medet ummasın. Burada projeler konuşacak" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalçın Akdoğan'dan centilmenlik çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN