Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altındağ'da altın değerinde yatırımlar

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 30 Mart yerel seçimlerinden sonraki bir yılda hayata geçirdiği projeleri, başkentte ilk kez kullanılan üç boyutlu ekranda anlattı

Giriş Tarihi: 23.4.2015
Altındağ'da altın değerinde yatırımlar
Altındağ Cemil Meriç Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Altındağlı muhtarların, okul müdürlerinin, öğretmenlerin, okul aile birliği başkanlarının, esnaf ve sivil toplum örgüt temsilcileri ile vatandaşların yanı sıra milletvekili adayları katıldı. Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bin 500 kişilik salonu dolduran vatandaşlara 30 Mart yerel seçimlerinden sonra Altındağ'da yaptıkları faaliyetleri, başkentte ilk kez kullanılan "watchout" perdesinde üç boyutlu olarak anlattı.

YATIRIM SANATA DÖNÜŞTÜ

Tiryaki, göreve başladığı 2004 yılında nasıl bir belediye devraldığını gözler önüne serdi. Daha sonra ise animasyonlar eşliğinde Altındağ'ın geçirdiği değişim ve dönüşümü anlatan Başkan Tiryaki, "Seçimden sonra boş durmadık. 2014 yılını da dev yatırımlarla tamamladık. Geçirmiş olduğumuz zorlu dönemlere rağmen, değişen ve güçlenen yapımızla, kaliteli hizmet ve kurumsal yönetim anlayışımızı devam ettirerek, Altındağ'a, 'ya ve Türkiye'ye değer katmaya devam edeceğiz. 10 yıldır yaptığımız tüm yatırımları, işimize duyduğumuz aşkla, estetik dokunuşlarla ve yenilikçi fikirlerle bir sanata dönüştürüyoruz" diye konuştu.

ÇİNÇİN'E 7 DEV YATIRIM
Altındağ Belediyesi'nin bölgedeki en dikkat çeken çalışmalarından birisinin de Çinçin'de temelleri atılan 7 dev yatırım olduğunun altını çizen Başkan Tiryaki, "Çinçin'de Kültür Merkezi ve çarşı, 2 yüzme havuzu, 2 yurt binası, park ve camiden oluşan projeler, birbirini takip etti. Farklı mahallelere daha önce 4 cami yaptık. 4 yeni caminin ve Karapürçek, Ali Ersoy, Beşikkaya, Feridun Çelik ve Başpınar Mahalleleri'nde Aile Sağlığı Merkezleri'nin inşaatı da devam ediyor. Toplamda 20 Aile Sağlığı Merkezi yapacağız. Bunlardan 6'sının inşaatına başladık. Gece gündüz çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

ŞEHİRDE KÖY NOSTALJİSİ
Çamlık, Gülpınar, Alemdağ, Plevne, Gültepe Mahallesi ile Ali Ersoy ve Yıldıztepe mahallelerinin birleştiği alanda yapımı devam eden parklarla birlikte park sayısının 36'ya yükseldiğini belirten Tiryaki, temelleri atılan Düğün Sarayı ve çarşı projelerinin inşaatında sona yaklaşıldığını söyledi. Tiryaki, ihaleleri yapılan yatırımlardan da bahsederek, "Altındağ'a bir okul inşaatına başladık, yine bu yıl Gülpınar Mahallesi'ne bir gençlik merkezi ile kadın eğitim kültür merkezi yapacağız. Altın Köy Açık Hava Müzesi'nde çocuklarımız su değirmeninin, yel değirmeninin ne olduğunu öğrenecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altındağ'da altın değerinde yatırımlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN