Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fotoğraf kareleriyle Meclis'in 95 yılı

Giriş Tarihi: 24.4.2015
Fotoğraf kareleriyle Meclis'in 95 yılı

"Fotoğraflarla Parlamento'nun 95. Yılı" sergisi, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin katkıları ile TBMM'de açıldı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) katkıları ile düzenlenen "Fotoğraflarla Parlamentonun 95 Yılı" sergisinin açılışını yaptı. Farklı yasama dönemlerinde çekilmiş 95 fotoğrafın yer aldığı sergi, TBMM Şeref Salonu'nda açıldı. Açılışta Çiçek, özellikle haberlerde sıralamalar yapılırken TBMM'nin göz ardı edildiğini belirtti. Çiçek, şunları kaydetti: "Bu, biraz da tarihe ilgisizliğimizden kaynaklanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en başta gelen kurumu TBMM'dir. Dünya tarihinde bu ilktir. Başka ülkelerde, önce devlet sonra parlamento var. Türkiye'de ise önce TBMM var." Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Çiçek, sergideki fotoğraflarla, zaman tünelinden geriye doğru giderek, Meclis'te bu süre içinde neler yaşandığını hatırlama imkanı elde edildiğini söyledi. Fotoğrafların her 5 yılda bir sergilendiğini kaydeden Cemil Çiçek, "Bu fotoğraflara baktığımızda bazı yıllarla ilgili elde henüz yeterli belge bulunmadığı görülüyor" dedi.

DT'den çocuk tiyatroları
Devlet Tiyatroları (DT) Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali bugün başlıyor. 12 yabancı ve 14 yerli grup, 9 farklı sahnede 84 temsil verecek.

Festival beş gün sürecek
DT'nin dokuz oyun sahneleyeceği festivalde toplam 22 farklı oyun tiyatro severlerin beğenisine sunulacak. Bu yıl da kukla, gölge oyunu, dans tiyatrosu ve müzikal gibi farklı tekniklerin kullanıldığı çocuk oyunları yer alacak. Festival 5 gün sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğraf kareleriyle Meclis'in 95 yılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN