Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'CHP popülist siyaset yapıyor'

Altındağ'da konuşan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, CHP'ye yüklendi: Popülist vaat var, palavra siyaseti var. Nesin sen?

Giriş Tarihi: 27.4.2015
'CHP popülist siyaset yapıyor'
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen Altındağ AK Parti İlçe Danışma Meclisi'ne katıldı. Akdoğan Altındağlılara seçimlerde yüzde 65 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktıkları için teşekkür etti. Çok önemli bir seçime gidildiğini belirten Akdoğan, Türkiye'nin 7 Haziran'da çok güçlü şekilde çıkması gerektiğine işaret etti. Milletin AK Parti'nin arkasında durduğunu kaydeden Akdoğan, 2002'de milletin yönetime el koyduğunu, buradan geriye gidiş olmayacağını dile getirdi. Akdoğan, CHP'nin seçim beyannamesinde "1+8+4" eğitim sistemini önerdiğini, bunun imam hatipliler ile meslek liselerinin orta bölümüne kilit vurulacağı anlamına geldiğini söyledi.

'BUNLAR SADECE SERAP GÖRÜR' "
Sen, seçim beyannamende hangi politikayı ortaya koydun, hangi vizyonu koydun ortaya?" diye soran Akdoğan, şöyle devam etti: "Popülist vaat var, palavra siyaseti var. Nesin sen? Senin siyasi kimliğin ne? Hangi politikayı öneriyorsun? 12 yıldır 'irtica' diyorlardı, 'laiklik elden gidiyor' diyorlardı. Onu da unuttular, milleti öyle kandırıyorlardı, şimdi başka türlü kandırmaya çalışıyorlar." Akdoğan "HDP diyor ki 'Ben din dersini kaldıracağım, Diyaneti kaldıracağım.' Bu anlayışları milletimizin iyi görmesi lazım. Hepsi bir araya geldi. CHP'si, MHP'si, HDP'si, kafalarında bir koalisyon hayali var. Bunlar sadece serap görürler, serap. Koşarlar, koşarlar, 'ulaştık' derler, bakarlar ki serap. Bugüne kadar hep böyle oldu çünkü statüko ittifakı, şer ittifakı hiçbir zaman Türkiye'de başarıya ulaşamaz. Sizler bunların gerçek yüzünü inşallah herkese anlatacaksınız" diye konuştu.

SİNCAN'DA ESNAFA ZİYARET
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Sincan'da esnaf ziyaretinde bulundu. Güngörmüşler Konağı'nda vatandaşlarla sohbet eedn Akdoğan, Sincan Belediyesi Lostra Salonu'nda ayakkabılarını boyattı. Akdoğan bir pastanede de gazetecilere tatlı ikram etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CHP popülist siyaset yapıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN