Sanatlarıyla büyülediler

Giriş Tarihi: 1.5.2015
Sanatlarıyla büyülediler

Tataristan'ın Milli Şairi Abdullah Tukay'ın doğumunun 129. yılı etkinlikleri kapsamında başkentte 'Tataristan Sanat Gecesi' düzenlendi. Gecede, Tataristan'ın tanınmış sanatçıları sahne aldı

Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak, kültürel faaliyetler ve işbirliği görüşmeleri için iki günlük bir ziyaret için Başkent'e gelen Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov ile Başkan Melih Gökçek, Tataristan Sanat Gecesi'ne katıldı. Tataristan'ın Milli Şairi Abdullah Tukay'ın doğumunun 129. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen gecede sahne alan tatar sanatçılar, izleyicileri büyüledi.

GÖKÇEK: BABA TARAFIM TATAR
Başkan Gökçek, ATO Congresium'da düzenlenen programa Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov ile birlikte geldi. İki ülke bakanları, belediye başkanları, iş insanları ve sanatçılarından oluşan kalabalık bir heyetin de katıldığı gecede konuşma yapan Başkan Gökçek, "Baba tarafımın Tatar olduğunu biliyorum. Ankara'da bir Tatar belediye başkanının misafirisiniz" dedi. Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov da iki ülke arasında kurulan dostluğa değinirken, seyircilerin güzel bir gece yaşaması dileğinde bulundu.

TÜRKVİZYON BİRİNCİSİ DE SAHNEDEYDİ
Şef Aleksandr Sladkovski yönetimindeki Tataristan Devlet Senfoni Orkestrası sahnede yerini alarak, Tataristan ile ilgili fotoğraf slaytları eşliğinde muhteşem bir konser gerçekleştirdi. Rusya Federasyonu'nda gerçekleştirilen Genç Sesler Yarışması birincisi 14 yaşındaki Saida Muhamedzenova sesi ile alkışları üzerine çekerken, sahnede yerini alan akordeon virtüözü genç Almaz Ahmedzanov ise müziğiyle geceye renk kattı. Genç yeteneklerin yanı sıra bu özel gecede Tataristan'ın tanınmış opera sanatçıları, Tatar Halk Müziği deyince akla gelen güçlü sesler, geçen yıl Kazan'da gerçekleştirilen Türkvizyon Şarkı Yarışması ikincisi Aydar Süleymanov da sahne aldı. Gecenin sonunda sahne alan sanatçılar hep bir ağızdan ünlü 'Hey Ana Dilim' şarkısını seslendirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatlarıyla büyülediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN