Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel'in CHP aşkına öğrenciden tepki

Paralel Yapı'ya bağlı Turgut Özal Üniversitesi, "siyasileri konuşturmama" kararını CHP'li başkan Fethi Yaşar için deldi, öğrenciler ayağa kalktı

Paralel'in CHP aşkına öğrenciden tepki
Paralel Yapı tarafından kurulan başkentteki Turgut Özal Üniversitesi, "siyasileri üniversitede konuşturmama" kuralını, CHP'li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar için deldi. Ancak karara öğrencilerden beklenmedik bir tepki geldi. Yaklaşık 80 kişinin bulunduğu konferansta Yaşar, konuşmaya çıktığı sırada 20 öğrenci, üniversite yönetimini protesto ederek salondan çıktı. Üniversite bünyesindeki Yükselen Gençlik Kulübü tarafından organize edilen ve geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen "Siyaset ve Liderlik Okulu" konulu konferansta CHP tepkisi yaşandığı ortaya çıktı. Üniversitede siyasilerin konuşma yapmasını yasaklayan üniversite yönetimi yerel yönetimler hakkında konferans vermesi için CHP'li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı konuşmacı olarak çağırınca konferans salonu karıştı.

YAŞAR ŞAŞ KINA DÖNDÜ
Öğrencilerin talep etmesine rağmen üniversitede hiçbir siyasiyi konuşturmayan yönetim, CHP söz konusu olunca yasağı deldi. Öğrenciler uygulanan çifte standarda tepkisiz kalmadı. Yaşar'ın kürsüye çıktığı sırada bir grup öğrenci sessizce salondan çıktı. Bir anda öğrencilerin salonu boşaltması üzerine şaşkınlığını gizleyemeyen Yaşar, kısa bir duraklamanın ardından konuşmasına devam etti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI
Turgut Özal Üniversitesi'ni protesto eden öğrencilere sosyal medyadan da destek geldi. #TOUdaçiftestandart hastagı ile açılan konu başlığında, "Hiçbir siyasetçi kabul etmeyen Turgut Özal Üniversitesi, CHP'li Belediye Başkanını kabul etti ve hak ettiği tepkiyi gördü" yorumları yapıldı. Paralel Yapı tarafından kurulduğu ve çalışanlarının Paralel'e yakın isimler arasından seçildiği iddia edilen 'daki Turgut Özal Üniversitesi, prensip haline getirdiği "siyasileri üniversitede konuşturmama" kuralını CHP için böylece delmiş oldu. Paralel Yapı'nın günyüzüne çıktığı 2013 yılından bu yana siyasetçileri konuşmacı olarak kabul etmeyen üniversitenin bir etkinlik kapsamında CHP'li Fethi Yaşar'ı konuşmacı olarak getirmesi kamuoyunda da tepkiyle karşılandı.

KONUŞMA SIRASINDA SALONU TERK ETTİLER
Fethi Yaşar'ın konuşma yaptığı sırada bir grup öğrenci de salonu terk ederek yaşananları protesto etti. Öğrenciler, ayağa kalkarak sessiz şekilde dışarı çıktı.

ÇİFTE STANDART
Üniversite'nin bu tutumu, öğrenciler arasında tepki gördü. Twitter'da #TOUdaçiftestandart hashtagi ile üniversite yönetimini protesto eden öğrenciler, hükümet ve AK Parti yetkililerini konuşmacı olarak çağırmamak için tüm siyasetçileri veto eden yönetimi çifte standart yapmakla suçladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'in CHP aşkına öğrenciden tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN