Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keçiören'in elektriği vatandaşa emanet

Giriş Tarihi: 4.5.2015
Keçiören'in elektriği vatandaşa emanet

Keçiören Osmangazi Mahallesi'nde vatandaşlar kendi imkânlarıyla sokaklarını aydınlatırken, Aktepe'de ise temeli aşınan dev direk tehlikeye davetiye çıkarıyor

Keçiören Osmangazi Mahallesi Başbar Sokak'ta yaşayan vatandaşlar sokak lambaları olmadığı için hırsızların hedefi haline geldi. Karanlıktan faydalanan hırsızlar mahallede birçok evi soyarken, mahalle alkol ve uyuşturucu bağımlılarının meskeni oldu. Sokakları ENERJİSA tarafından aydınlatılmayan mahalleli çözümü kapılarına asma kilit vurmakta ve apartmanlarına projektör takmakta buldu. Keçiören'in Aktepe semtine bağlı Güzelyurt Mahallesi'nde ise yağmur ve rüzgâr nedeniyle aşınan, okul ve konutların arasındaki elektrik direği ise tehlikeye davetiye çıkarıyor.

"ENERJİSA ORALI OLMADI"

Başbar Sokak'ta birçok hırsızlık vakası olduğunu ifade eden Metin Öztürk, "Burada hırsızlarla baş edemediğimizi defalarca ENERJİSA yetkililerine bildirdik. Hatta 250 kişinin imzaladığı dilekçemizi verdik. Fakat ENERJİSA yetkilileri hiç oralı olmadı. Karanlıktan faydalanan alkol ve madde bağımlıları burayı mesken tuttu. Devamlı huzursuzluk çıkarıyorlar. Kışın çocuğu okulda okuyan aileler, çocuklarını okul çıkışlarına almaya gidiyor. Benim evimi de soydular, 4 bin TL zararım oldu. Artık polis çağırmaktan bıktık. Polis de bunlarla baş edemez hale geldi. 'nın göbeği Keçiören'de oturuyorum. Ama Keçiören'e böyle bir şey yakışmıyor" diye konuştu. Öztürk, "Başkentin merkezinde bu hizmet yürütülemiyorsa vay taşranın haline" dedi.

"BİR YILDIR GELEN GİDEN YOK"
250 kişinin imzaladığı dilekçeyi ENERJİSA'ya gönderdiklerini belirten Osmangazi Mahallesi Muhtarı Mustafa Binbir ise "Alt yapısının tamamlandığını ve 2014'ün nisan ayında yapacaklarını söylediler. Fakat daha gelen giden olmadı. Bu mahallede de olayların yaşandığı gün gibi ortada. Karakolda da birçok hırsızlık tutanağı var" diye konuştu.

'BU DİREK TOKİ'NİN BİZ İLGİLENMİYORUZ'
Keçiören'in Aktepe semtine bağlı Güzelyurt Mahallesi'nde ise yağmur ve rüzgâr nedeniyle aşınan, okul ve konutların arasındaki elektrik direği tehlikeye davetiye çıkarıyor. ENERJİ- SA yetkililerinin vatandaşın şikayetlerini umursamadığı öne sürülüyor. Bölgenin bir kısmının elektrik hattını besleyen trafoyu taşıyan elektrik direğinin yağışlar sonucu oluşan toprak kayması ile tehlike arz ettiğini ifade eden mahalle sakini Yavuz Demirtaş, "3 ay önce iki defa ENERJİSA'yı aradım. '100 metre ileride Nebahat Taşkın İlköğretim Okulu var. Çocuklar olsun mahalleli olsun her gün buradan geçiyor. Direk devrilecek insan ölümüne sebebiyet verecek' dedim. ENERJİSA yetkilileri, 'bu direk TOKİ'nin biz ilgilenmiyoruz' diyerek bizi başından sağdı" şeklinde konuştu.

'İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ DEĞİL'
TOKİ yetkilileri ile de görüştüklerini söyleyen Demirtaş, onların da 'tehlike arz etse haberimiz olurdu' cevabı ile karşılaştığını iddia etti. Demirtaş, insan hayatının bu kadar ucuz olmadığını ve mahalleli olarak yetkililerden yardım beklediklerini belirtti. Görüştüğümüz Enerjisa yetkilisi ise vatandaşa verilen cevabın tam aksine böyle bir risk durumunda Enerjisa'nın olaya müdahil olmama gibi bir durumunun olmayacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'in elektriği vatandaşa emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN