Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüm engelleri aştı 150 metrede kaldı

Bir gecekondu sahibinin inadı 1071 Malazgirt Bulvarı'nı Turan Güneş'e bağlayacak projeyi yarım bıraktı. 150 metrelik bölüm açılamadığı için trafik sıkışıyor, kazalar yaşanıyor

Tüm engelleri aştı 150 metrede kaldı
Geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 ay gibi rekor bir sürede tamamlanan ve yapımı esnasında başta CHP'li milletvekilleri olmak üzere bazı kesimler tarafından karşı çıkılan 1071 Malazgirt Bulvarı'nı Turan Güneş Bulvarı'na bağlama projesi bir arsa sahibinin yüksek fiyat istemesi nedeniyle hayata geçirilemedi. Yolun tamamlanamaması nedeniyle bölgede sürekli olarak kazaların yaşandığını ifade eden Aşağı Öveçler Mahalle Muhtarı Behçet Uyanık, "Bu iki yol arsa sahibinin yüksek fiyatlar talep etmesi nedeniyle bir türlü tamamlanamadı. Yol öyle bir yerde bitiyor ki sürücüler şaşırıyor. Burada ölümlü kazalar meydana geldi. Ayrıca bu yol tamamlandığında Çankaya'nın trafiği yüzde 50 oranında azalacak" şeklinde konuştu.

HEM PARA HEM EMSAL

Büyükşehir Belediyesi'nin yolu tamamlayabilmek için görüşmelere başladığı arsa sahibi Durmuş Çelik, 21 dönümlük arazisinin 14 ve 7 dönüm olarak ikiye bölünmesi karşılığında belediyenin 450 bin TL'lik teklifini reddetti. Arsasında metrekare olarak hiçbir kaybı olmayacak olan Çelik, 900 bin TL'de ısrar edince görüşmeler tıkandı. 14 dönümlük bölüme otel yapmak isteyen Durmuş Çelik son olarak 1,6 olan emsalin 3,5'e çıkarılmasını istedi. Çelik'in emsal artış talebini kabul eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri 900 bin TL'lik enkaz ücretinden vazgeçmesi gerektiğini söyledi. Emsal artışına rağmen arsa sahibinin 900 bin TL'lik enkaz parasından vazgeçmemesi üzerine proje yarım kaldı. Projenin trafik sorununa önemli katkı sağlayacağını söyleyen Aşağı Öveçler Mahalle Muhtarı Uyanık, "Bu projede kamu yararı bulunuyor. Belediye yetkilileri ve arsa sahibi sürekli olarak bir araya getirdik ancak sonuç alamadık. Turan Güneş Bulvarı ve 1071 Malazgirt Bulvarı tarafından yollar ve akslar tamamlandı. Alt geçitler, üstgeçitler yapıldı. Ancak 150 metrelik bölüm bir türlü bağlanamadı. Bu proje adeta denizi aşıp derede boğulmak gibi oldu" şeklinde konuştu.

'BAĞIMLILARIN MESKENİ OLDU'
1071 Malazgirt Bulvarı'ndan çıktıktan sonra yolun bir anda bittiğini ve altgeçitlerden yolların bir türlü bağlanamaması nedeniyle sürekli olarak kazaların meydana geldiğini belirten Uyanık, "Yol öyle bir yerde bitiyor ki sürücüler için adeta tehlike saçıyor. Burada defalarca kazalar meydana geldi. Bazı kazalarda ne yazık ki can kayıpları yaşandı. Turan Güneş tarafında yapımı tamamlanan altgeçit ise adeta madde bağımlılarının yuvasına döndü. Milyonluk yatırım adeta çürümeye başladı" dedi. lılar tarafından en çok kullanılan 1071 Malazgirt Bulvarı'nı 25 Şubat 2014'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından açılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüm engelleri aştı 150 metrede kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN