'Devletimiz sağolsun'

Giriş Tarihi: 7.5.2015
'Devletimiz sağolsun'

Geçimini çöpten sağlayan ve gecekonduda sağlıksız şartlarda yaşam mücadelesi veren Seval Battı ve 3 çocuğu devlet eliyle yepyeni bir eve kavuştu. Anne Battı, "Devletimiz sağolsun" dedi

Mamak Sosyal Hizmet Merkezi ve Mamak Kaymakamlığı yetkilileri, ilçede çöp toplayarak 3 çocuğuna bakan ve sağlıksız bir ortamda yaşam mücadelesi veren Seval Battı'nın gecekondusuna giderek incelemelerde bulundu. Aileye yardım elini uzatan devlet, Battı ve 3 çocuğunu, apartman dairesine yerleştirerek tüm ihtiyaçlarını karşıladı. Nüfusa kaydettirilmeyen ve bu nedenle okula gidemeyen iki çocuğun da nüfus kayıtları yapılarak okula devamı sağlandı.

"SOĞUKTA ÇOK ÜŞÜRDÜK"
Zor günler geçirdiklerini ve çocuklarına bakmak için her türlü işi yaptığını belirten anne Seval Battı, çocuklarının okuyup iyi işlerde çalışmasının tek isteği olduğunu vurguladı. Battı, evlerinin korunaklı olmadığını ve yağmur yağdığında çatının akıttığını ifade ederek, "Yağmuru herkes gibi biz de seviyoruz ama yağmasın diye dua ederdik. Çünkü evimizin içinde ıslanırdık ve soğukta çok üşürdük. Evde çok fare vardı. Kediler fareler için eve giriyordu, biz de kovmuyorduk. Evi farelerden temizliyorlardı" diye konuştu. Evdeki çöplerden dolayı sık sık hastalandıklarını ancak aç kalmamak için başka çarelerinin olmadığını dile getiren Battı, "Devletimiz sağolsun bize yeni ev verdi, artık üşümüyoruz. Bizden yardımını esirgemeyen herkese minnettarım" dedi.

ARTIK KENDİME AİT BİR ODAM VAR
Çocuklardan 15 yaşındaki Ali Haydar Battı ise artık o eve dönmek istemediğini söyledi. Okuyup polis olacağını belirten Ali Haydar Battı, kendilerini terk eden babasına ise tepkili. Ali Haydar Battı, "Babamı daha önce bir kere gördüm. Ancak üzülmesin diye anneme söylemedim. Bizi yüz üstü bırakıp giden birini istemiyorum. Böyle çok mutluyuz. Gecekonduda üşümemek için aynı odada kalıyorduk. Kömür alamadığımız zaman, üşüyorduk. Artık, yeni evimiz hep sıcak" dedi. Yağmur ise "İlk kez kendime ait bir odam var" diyerek sevincini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Devletimiz sağolsun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN