Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara caza doyacak

Her yıl caz müziğinin birbirinden başarılı isimlerini ağırlayan Uluslararası Ankara Caz Festivali bugün başlıyor. Ankara'da mayıs ayı müzikle renkleniyor

Ankara caza doyacak
Bu yıl 18'inci kez gerçekleştirilecek Uluslararası Ankara Caz Festivali'nde konserler, mayıs ayı sonuna kadar devam edecek. Festivalin sponsorluğunu üstlenen Next Level alışveriş merkezinin müdürü Pınar Gürer ile Festival Koordinatörü Tuğçe Macit'in düzenlediği tanıtım toplantısında, bugün saat 20.00'de gerçekleştirilecek açılış konserinin, her yıl olduğu gibi Hava Kuvvetleri Komutanlığı "Cazın Kartalları Orkestrası" tarafından verileceği kaydedildi. Cazın Kartalları Orkestrası'na vokal Aydın Kahya ve yaşayan en iyi doğaçlama yeteneğine sahip kadın caz sanatçılarından Yıldız İbrahimova'nın eşlik edeceğini belirten Gürer, cazın daha geniş kitlelerle buluşması için alışveriş merkezinde yapılacak konserlerin ücretsiz olacağını da bildirdi.

KARSU NEXT LEVEL'İ SALLAYACAK

Caz Festivail programı şöyle: "16 Mayıs'ta Türk asıllı Hollandalı vokal Karsu Dönmez konser verecek. 17 Mayıs'ta Ozan Musluoğlu, son albümü "My Best Friends Are Vocalists" ile festivalin konuğu olacak. Musluoğlu'na Fatih Erkoç, Bora Uzer, Sibel Köse, İlham Gencer, İpek Dinç, Sanem Kalfa ve Meltem Ege sesiyle eşlik edecek. Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars 19 Mayıs'ta sahne alacak. Önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, Amerikan caz ustası Ernie Watts ile "Emirgan Project" isimli eseri 22 Mayıs'ta icra edecek. 23 Mayıs'ta İtalyan Gezici Orkestrası "Funk Off" cazseverlerle buluşacak. Festivalin kapanışı, 30 Mayıs'ta Burhan Öçal öncülüğünde 'İstanbul Oriental Ensemble' grubunun konseriyle yapılacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara caza doyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN