Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güllü anneye en güzel hediye

Dışarı çıkamayan engelli Mihrican Aydar'ın merdiven sorununun çözümü için Genelkurmay devreye girdi. Anne Güllü Aydar, "Bu bana en güzel Anneler Günü hediyesi oldu" dedi

Güllü anneye en güzel hediye
Altındağ'da yaşayan ve belden aşağısı tutmayan 28 yaşındaki Mihrican Aydar'ın hayatına engel olan merdivenler için bir umut doğdu. Genç kızın dramını SABAH Ankara'dan okuyan ve çok etkilenen Genelkurmay yetkilileri yardım etmek istedikleri Aydar ailesini ziyaret etti. Mihrican'ın yıllar sonra dışarı çıkıp, tedavi olabileceği için tarifsiz duygular yaşadığını belirten anne Güllü Aydar, "Senelerdir yavrumun derdine derman olamadım, ama artık bir umut var. Bu olay bana en güzel Anneler Günü hediyesi oldu" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Ziyaret sırasında Aydar ailesinin yaşadığı evi ve söz konusu merdivenleri inceleyen Genelkurmay yetkilileri, tekerlekli sandalye kullanımına engel olan merdiven sorununun metrolarda bulunan 'yürüyen bant sistemi' ile çözüleceğini belirtti.

GATA'DA TEDAVİ EDİLECEK
Ziyaret sırasında Aydar ailesinin sıkıntılarını dinleyen heyet, maddi yetersizlikten dolayı 22 yıldır hastaneye gidemeyen Mihrican Aydar'ın, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tedavi edileceğini söyledi. Genç kız için rehabilitasyon hizmetlerinin de verileceğini belirten yetkililer, "Bizler Genelkurmay olarak GATA ile irtibata geçip tedaviniz için gerekli çalışmaları yapacağız. Kapsamlı bir kontrolden geçmeniz için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güllü anneye en güzel hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN