Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi'de Paralel sürgünü

Gazi'yi Paralel Yapı'nın üssüne dönüştüren Rektör Prof. Dr. Süleyman Büyükberber 7 bilişim uzmanını görevleriyle alakası olmayan dış ilçelerdeki fakültelere sürdü

Giriş Tarihi: 12.5.2015
Gazi'de Paralel sürgünü
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber göreve gelir gelmez gözünü üniversitenin belleği durumundaki Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na dikmiş. Büyükberber rektörlüğe atanır atanmaz ilk ziyaretini de bu birine yapmış. Ziyarette yazılımcılarla toplantı yapan Büyükberber'in "Devlet memurusunuz size bir şey yapamıyorum. Sizi başka yerde değerlendireceğim" dediği iddia edildi. Rektör kısa bir süre sonra da bu birimin başına Paralel Yapı'ya yakın 3. Sınıf Emniyet Müdürü N.Ç. atadı. N.Ç.'nin atanmasıyla dairede görev yapan 7 yazılımcı uzmanlık alanları olmayan fen, edebiyat ve sağlık birimleri gibi bölümlere gönderildi. Polatlı ve Gölbaşı gibi merkeze uzak yerleşkelerde görevlendirilen çalışanlardan bazıları bu sürgüne dayanamayıp istifa etti.

TÜBİTAK'TAN ATILANLAR GELDİ

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda Paralel kadrolaşma yavaş yavaş sürerken, TÜBİTAK'ta kriptolu telefonların dinlenmesiyle ilgili soruşturma sonrasında Paralel oldukları iddiasıyla işten kovulan 6 bilişim uzmanının yüksek maaşlarla işe alındı. SABAH'ın ortaya çıkardığı atamaların ardından göreve getirilen Paralel yazımcılar ilk olarak üniversitenin bilgisayar sunucularını değiştirdi ve eski sunuculardaki kayıtları kontrol altına aldı. Ayrıca eski Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan döneminde yaklaşık 2 milyon TL'ye rektörlük binasının en alt katına yaptırılan sunucu odasına şu anda sadece Paralel yazılımcılar girebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi'de Paralel sürgünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN