Yurt dışına direkt uçuş sayısı ekimde artıyor

Giriş Tarihi: 15.5.2015
Yurt dışına direkt uçuş sayısı ekimde artıyor

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, THY'nin Moskova ve Düsseldorf'a yaptığı mevcut seferlere ekimden itibaren Paris, Londra gibi 14 kentin ekleneceğini dile getirdi

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türk Hava Yolları'nca (THY) Ankara'dan haftada 27 sefer olmak üzere yurt dışında toplam 7 noktaya daha direkt uçuş yapılma sözü verildiğini belirtti. Özdebir, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ile dün biraraya geldiklerini, Ankara'dan direkt uçuşlarla ilgili konunun ele alındığını söyledi.

850 BİN KİŞİ AKTARMALI

Yaz döneminde artan yolcu talebini karşılamak için Ankara'dan yapılacak ek seferlerin değerlendirildiğini anlatan Özdebir, şöyle konuştu: "THY ve Anadolujet markasıyla Ankara'dan haftada 27 sefer olmak üzere toplam 7 noktaya daha direkt uçuş yapılması kararlaştırıldı. THY'nin, Moskova ve Düsseldorf'a doğrudan uçuşları zaten bulunuyor. 1 Ekim itibarıyla bunlara Frankfurt, Viyana, Bakü, Brüksel, Londra, Tahran ve Amsterdam eklenecek. Gelecek yıl bu noktalara Berlin, Hamburg, Köln, Stuttgart, Kopenhag, Stokholm ve Paris ilave edilecek. 2017 yılında ise Münih, Batum, Erbil, Bağdat ve Cidde'ye doğrudan uçuşların başlaması bekleniyor." Ankara'dan yurt dışına 850 bin kişinin İstanbul aktarmalı olarak yolculuk yaptığını tespit ettiklerini ifade eden Özdebir, bu potansiyelde de her yıl yüzde 15-20'lik artış yaşandığını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurt dışına direkt uçuş sayısı ekimde artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN