Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentte KOBİ'ler daha güçlü olacak

AK Parti Milletvekili Adayı Lütfiye Selva Çam, Ankara'da AVM'lere direnmeye çalışan KOBİ'leri güçlendirme adına çalışmalar yürüteceğini söyledi

Giriş Tarihi: 16.5.2015
Başkentte KOBİ'ler daha güçlü olacak
'da daha çok girişimcilerin çıkması için çaba sarf edeceğini ifade eden AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Lütfiye Selva Çam, başkentte AVM'lere direnen KOBİ'leri daha da güçlendirmek adına BAĞ- KUR, vergi, sermaye, kredi gibi konularda yasama ve mevzuatı geliştirme çalışmalarına destek vermek istediğini belirtti. 2008'den beri AK Parti'nin çeşitli organlarında görev yapan Çam, SABAH Ankara'ya siyaset hayatındaki projelerinden bahsetti.

Siyasete nasıl girdiniz?
Aslında kendimi bildim bileli siyasetin pek de dışında kalmadım. Dolaylı da olsa üniversite yıllarında yaşamış olduğumuz eğitim hakkımızın elimizden alınmasına yönelik başörtüsü zulmü ve baskısı neticesinde siyaset ve siyasiler ile irtibatta olmamızı gerektirdi. Sonra siyaseti dolaylı olarak yürüttüğümüz yer STK 'lar oldu. Hayatın her aşamasında siyaset aslında halka hizmet, hakka ise yaklaşmanın bir aracı olabilecek, bir dua ve hayır kapısı şeklinde de görülmeli. Siyaset Cumhurbaşkanımızın da belirttiği üzere sabır ve tecrübe birikimi gerektiren uzun soluklu bir iştir.

Sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
Biz parti grubu olarak hareket edeceğimiz için, partimiz bize hangi görevleri verirse onun hakkını vermeye çalışacağız. Tabii 550 vekilin aynı zamanda Türkiye'nin bütün meselelerinin vebalini taşıyan yasama faaliyetleri olsa da seçmenimize ve seçim bölgemize karşı da sorumluluklarımız var. Girişimcilik veya kadın istihdamının kalkınmaya katkılarına yönelik çalışmalarımız, dünyanın en büyük kadın teşkilatı olan kadın kollarındaki görevlerimiz, partimizin bize vereceği görevlerde etkili olabilir diye düşünüyorum.

Seçilmeniz halinde Başkent Ankara ile ilgili projeleriniz neler?
Ankara herhangi bir il ya da seçim bölgesi değil. Burası Türkiye'nin ve gönül coğrafyamızın başkenti. Bizim dışımızda geniş bir dünya nüfusunun umut bağladığı ve dikkate aldığı bir başkent. Ankara daha çok girişimcilerin çıkması için çaba sarf edeceğim. AVM'lere direnen KOBİ'leri daha da güçlendirmek adına BAĞ-KUR, vergi, sermaye, kredi gibi konularda yasama ve mevzuatı geliştirme çalışmalarına destek vermek istiyorum. Sosyal sorunların çözümü ve azaltılması; okul ortamları ve çevrelerinin iyileştirilmesi, devlet okullarına yönelimi artırma ve şartlarını iyileştirme çalışmalarına ağırlık vereceğim. Ankara artık dünyaya açık bir şehir. Şehrimizi her gün yüzlerce devlet adamı, diplomat ya da işadamı ziyaret ediyor. Daha çok turizm, kültür, sanat ve sosyal etkinlikler ile şehrin cazibesini ve beraberinde de gelirlerini artırma proje önerilerimiz olacak.

8 Haziran'daki siyasi tablo hakkında ne söylemek istersiniz?
8 Haziran'da seçimin galibi olarak çıkacağız inşallah. Seçmenimizin iradesine her zaman saygılı olduk, onlar da hep bizi tercih etti, yapılan samimi çalışmaları inkar etmedi ve takdirini oylarıyla ortaya koydu. Tabi bu seçimi farklı kılan en tuhaf şey 'paralel yapının' bir şekilde HDP'nin barajı geçmesi için yaptığı çalışmalar. 2011'de gizli video çekimleri ile MHP'yi baraj altına düşürme oyunları olmuştu, ama aksine mağdur konuma düştükleri için başarılı olamamışlardı, şimdi bir başka benzer oyunu CHP'nin aleyhine olacak şekilde HDP için yapıyorlar. Biz AK Parti olarak kazanmak için sahalara iniyorsak, rakiplerimiz de centilmence bizi yenmek için bir rekabet oyununa girmeli.

'CEBİNİZDEKİ OYA SAHİP ÇIKIN'


Son olarak Başkent seçmenine mesajınız nedir?
V
atandaşlık görevi gereği, Ankaralı hemşehrilerimin cebindeki oyuna sahip çıkması önemli. AK Parti'nin başardığı ve bundan sonra da daha pek çok yeni başarılar elde edeceği inancını seçmenimiz muhafaza etsin. Bir Ankara vekil adayı olarak sofralarımızdaki ekmeği büyütmek, bacası tüten, aileyi önceleyen, toplumun en sancılı kısımlarından başlayarak her kesime hizmet üretme çabası içinde olacağım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte KOBİ'ler daha güçlü olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN