Güçlü Türkİye'nİn merkezi oldu

Giriş Tarihi: 17.5.2015
Güçlü Türkİye'nİn merkezi Ankara oldu

Seçim çalışmalarına sokakta esnaf ve halkla buluşarak devam eden AK Parti Milletvekili Adayı Murat Alparslan, "Ankara büyük ve güçlü Türkiye'nin tüm dünyaca bilinen merkezi" dedi

'da 2006- 2009 yılları arasında AK Parti Ankara İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeliği ve seçim işlerinden sorumlu il başkan yardımcılığı yapan, 2009- 2014 yılları arasında da AK Parti Ankara İl Başkanlığı görevlerini yapan Murat Alparslan şehrin marka değerini ve halkın yaşam kalitesini artıracak konu başlıklarını ele alacağını söyledi. Alparslan seçim çalışmaları ve hedeflerini muhabirimiz Erkan Çoban'a anlattı:

Neden AK Parti'yi seçtiniz?
İlk gençlik ve öğrencilik yıllarımız Türkiye'nin en buhranlı yılları olan 90 yıllara tekabül ediyordu. Bu buhranlı dönemlerden çıkış yolu aradığımız o günlerde 1994 yılı seçimleri bir milat oldu. Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi ile tüm dünyanın dikkatini ve ilgisini çekmişti. Bizim için de aradığımız lider profiliydi, karizmatik, cesur, kararlı, kökü mazide, gözü atide vizyoner bir lider. 14 Ağustos 2001'de Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti kurulduğunda hiç tereddüt etmeden yanında yer alarak Türkiye çapında gençlik teşkilatlarını kurduk.

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
Bir Hukukçu olarak partimiz kurulduğundan beri aktif olarak teşkilatlarda görevlerim oldu. Tüm bu aşamalarda hep ne görevde isem onu en iyi şekilde yapmaya gayret ettim. Şu anda da adayım. Kampanyamızı en iyi şekilde yaparak partimizin başarı çıtasını daha yukarılara taşımak için tüm gayretimizle parti teşkilatımızın tüm kademeleri ve adaylarımızın tamamı ile çalışıyoruz. Niyetimiz hayır inşallah akıbetimizde hayır olur.

Ankara ile ilgili projeleriniz neler? Ne Tür hizmetler sunacaksınız?
Ankara sadece idari ve siyasi bir başkent olmanın ötesinde tüm dünyanın tanıdığı marka bir şehir olma yolunda önemli mesafeler kat etti. Büyük ve güçlü Türkiye'nin tüm dünyaca bilinen merkezi oldu. Bu bağlamda marka değerini arttıracak sağlık, sanayi, turizm, eğitim, teknoloji, ulaşım, gibi alanlarda da kavşak bir kesişme noktası ve bu alanlarda da bir merkez olması için her alanda azami bir gayret ortaya koyarak hem yerel hem kamu yönetimleri ile birlikte toplumun da tüm kesimleri ile oluşturulacak işbirliği ile ciddi bazı kazanımları gerçekleştirmeliyiz. Böylece hem şehrin ve hem de halkın yaşam kalitesi toptan artmış olacaktır. Ankara'nın marka değeri ile kentin ve halkın yaşam kalitesini arttıracak konu başlıklarını ele alarak projeler üretme noktasında çaba göstereceğim.

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
Bizim ülke vizyonumuzun merkezi Ankara'dır, dolayısıyla Ankara 2023 vizyonumuzun temel taşı ve kaynağı olarak çok özel bir öneme haizdir.

'Hasmımız değil rakiplerimiz'


Diğer siyasi partilerin başkent adayları hakkında ne düşünüyorsunuz?
DİĞER siyasi partiler ve adayları bizim hasmımız değil, rakibimiz, dolayısıyla seçimin centilmenlik içinde geçmesi ortak dileğimiz olmalıdır. Bu vesileyle tüm adaylara başarılar diliyorum. Ankara'mızın ve ülkemizin yararı için gerektiği durumlarda birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağımı belirtmek isterim.

'Türkiye'nin siyasi istikameti belli'


8 Haziran'da oluşacak siyasi tablo hakkında ne düşünüyorsunuz?
Türkiye'nin siyasi istikameti belli olmuştur, bu istikameti değiştirecek bir siyasi iklim veya toplumsal bir dalga söz konusu değil. Türkiye görünür gelecekte uzun yıllar AK Partili iktidarlarla yoluna devam edecek. Hiçbir güç, milletimiz istikametini bozamayacaktır. Son iki yılda bu doğrultuda yapılan tüm girişimler, milletimiz çelik gibi iradesine çarpıp, tarihin çöplüğünde yerini almıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güçlü Türkİye'nİn merkezi Ankara oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN