Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keçiören'in şenlik zamanı

Okul Öncesi Eğitim Şenliği, Keçiören'de coşkulu bir açılışla başladı. 8 gün sürecek şenlikte, anaokuluna giden minikler eğlenceye doyacak

Keçiören'in şenlik zamanı
Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Kaymakamlığı ve Keçiören Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Geleneksel Okul Öncesi Şenliği'nin bu yıl 11'incisi kutlandı. Şenliğe, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören İlçe Kaymakamı Nusret Dirim, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil katıldı. Açılışa, Kafkas dansı, semazen gösterisi ve folklor oyunlarıyla renk katan anaokulu öğrencilerinin, çevre hassasiyeti de dikkat çekti. Miniklerin atık malzemelerden yaptıkları ürünleri dikkatle inceleyen Belediye Başkanı Ak, Kaymakam Dirim ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kılıçgil, hayranlıklarını gizleyemedi. Şenlik süresince, çocuklar tarafından yapılan el işleri açılan stantlarda sergilenecek. Ayrıca şenlik boyunca okul öncesi eğitimin önem ve faydaları da velilere anlatılacak.

AMAÇ YAYGINLAŞTIRMAK

Etkinliğin eğitim ayağını organize eden Mustafa Kılıçgil, 11 yıldır geleneksel olarak yapılan şenlikle anaokulu eğitiminin yaygınlaştırılmasının amaçlandığını söyledi. Etkinliğin meyvelerini toplamaya başladıklarını belirten Kılıçgil, "11 yıl önce çıktığımız bu yolda emeklerimizin karşılığını almaya başladık. Türkiye geneli okul öncesi okullaşma oranı yüzde 37 ama Keçiören'de yüzde 70. Amacımız anaokullulaşmayı artırmaktı ve biz bunu başardık" dedi. Keçiören'e anaokulu kapsamında yeni yatırımların yapılacağını söyleyen Başkan Ak ise, "Bu etkinlik ilçemizin anaokulu çehresini çok değiştirdi. Yeni okulları açacağımız önümüzdeki dönemde hedefimiz anaokullulaşmayı yüzde 100'e çıkarmak' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören'in şenlik zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN