Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sanayide lider şehir olacağız'

'nın sanayide atılıma devam edeceğini söyleyen AK Parti Ankara milletvekili adayı Hasan Karagöz, kalkınmanın sadece kent merkezinde değil, ilçeleri de kapsayacak atılımlarla mümkün olacağını dile getirdi

Giriş Tarihi: 19.5.2015
'Sanayide lider şehir olacağız'
Siyasete üniversite yıllarında gençlik kollarına destek vererek başladığını dile getiren AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Karagöz, yaşadığı siyasi süreci SABAH Ankara'ya anlattı...
AK Parti'yi tercih etme nedeniniz ne?
Ülke meseleleri ve geleceğimiz için yapabileceklerimizi düşünmeye, fikir üretmeye partimiz ve teşkilatımız diğer tüm partilerden çok daha elverişli ve teşvik edicidir, hatta tek partidir. Partimizi tercihimde, başta bu davanın mimarı Recep Tayyip Erdoğan'ın da etkisi çok büyüktür. Bu sebeplerden dolayı partimizi ve davamızı tercih ettim.
Adaylığınız açıklandıktan sonra ne tür tepkiler aldınız?
Bir kere ateşten gömleği giydin; Allah yardımcın olsun dediler. Çevremdeki yakınlarım, beni tanıyan, bilen ve yakından takip eden herkes, benim gibi insanların önünü açan bir partiye daha fazla destek vereceklerini beyan etti. Ben de bu beyanlara layık olmaya çalışacağım.
Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
Görev verilen her alanda aktif rol almaya talibim. Özellikle hangi alanda derseniz, STK'lar ile fikir alışverişlerinde ve alt yapı ile ilgili yasal düzenlemelerde daha aktif rol almayı isterim.
Seçilmeniz halinde Ankara ile ilgili projelerinizi öğrenebilir miyiz?
Partimiz iktidara gelmeden önce, Ankara bir öğrenci ve memur şehri idi. Artık Ankaramız bir sanayi şehri aynı zamanda. Mesela 1. OSB'miz örnek bir sanayi bölgesidir. Ankaramız turizmde, sanayide ve özellikle savunma sanayinde lider şehir olmalı. Ankara turizm de çok büyük bir potansiyele sahip. Kültür turizmiyle, jeotermal turizmiyle, büyük parklarıyla ve müzeleriyle turist çekebilir ve Ankara büyük bir ekonomik gelir elde edebilir diye düşünüyorum. Sanayide ilçelerimize teşvik vererek hem ilçelerimizi hem Ankaramızı kalkındırırız.
Size göre Ankara'nın en önemli sorunları neler?
Bir BAKAY projesi gerçekleştirdik Ankaramızda ama 2. BAKAY projesine ihtiyacımız var. Bu projeyi gerçekleştirdiğimizde Ankaramız alt yapı sorununu en az 50 yıl unutur. Alt yapıyı sadece kanal yapılması olarak görmeyelim. Alt yapıya, yollar, köprüler, pis su yağmur suyu hatları, içme suyu hatları, kaldırımlar ve pissu içme suyu arıtma tesisleri de girmektedir.

'ASGARİ ÜCRET YÜKSELSİN' DİYORLAR

Seçmenlerin sizden beklentileri neler?
Biz parti olarak sürekli halkımızla iç içeyiz ve hiç ayrılmadık. Sahaya inmeyi halkımızla daha fazla temas kurmayı biz öğrettik diğer partilere. Seçmenimiz alt gelir düzeyindeki vatandaşlarımızın gelirinin artmasını, emekli maaşının en düşüğünün bin 500 TL olmasını istiyor. Birde asgari ücretin bin 500 TL olasını talep ediyorlar. Bu seçimde yaşadığım en ilginç olay dul maaşıyla geçinen bir yaşlı teyzenin 'Oğlum ben kuru ekmek de yerim siz yeter ki ülkemizi namerde muhtaç etmeyin' demesiydi. Biz bütün annelerimize ömrünün sonuna kadar sahip çıkacak güçlü bir Türkiye inşa etmenin heyecanıyla hareket ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sanayide lider şehir olacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN