Sıfır otoya büyük ilgi

Giriş Tarihi: 19.5.2015
Sıfır otoya büyük ilgi

Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, sıfır otodaki canlanmada 24 ay vadeye sıfır faiz kampanyalarının etkili olduğunu söyledi. Erkoç "Bu durum ikinci elde durgunluğa yol açtı" dedi

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ile Başkent Otomobilciler Derneği'nin de başkanı olan Aydın Erkoç, otomotiv piyasasını değerlendirdi. Erkoç, yılın ilk dört ayında yüzde 57 artışla 265 bin adede ulaşan sıfır otomobil satışlarında yaşanan patlamada, 24 aya varan vadeyle "sıfır faiz" kampanyalarının etkili olduğunu belirtti. Erkoç ikinci elde ise durgunluk yaşandığına dikkat çekti. Erkoç, sıfır ve ikinci el otomobil arasında eskisi gibi ciddi fiyat farkları olmadığına da işaret ederek "Aradaki mesafe azaldığı için insanlar sıfıra yöneliyor. Çoğunluğuna da sıfır faiz uygulanınca, haliyle sıfır otomobil öne geçiyor. İkinci elde bir durgunluk oldu. Zaten ocak ve şubat aylarında kıştan dolayı bir durgunluk olur. Genelde mayıs, haziran ve temmuzda insanlar ya memleketine ya tatile gider. İkinci elde hareket o dönemlerde başlar" diye konuştu.

İKİNCİ ELE STANDART GELECEK
Erkoç, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi uyarınca, nüfusu 100 bini geçen il ve ilçelerde içinde ikinci el araç ticareti yapan işyerlerinin, zorunlu olarak, şehir dışında belirlenecek ortak alanlara taşınacağını belirtti. Erkoç "Bu karar bizim mesleğimize kurumsal bir kimlik kazandıracak. Şu an ciddi bir başıbozukluk var. Sektörün belli bir standarda oturtulması gerekiyor" görüşünü dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıfır otoya büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN