Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"'yı metro ağlarıyla öreceğiz"

AK Parti milletvekili adayı Nuri Elibol, "Ankara'nın kentsel büyümesiyle doğru orantılı olarak başkentin dört bir yanı metro ağlarıyla örülecek" şeklinde konuştu

Giriş Tarihi: 20.5.2015
Ankara'yı metro ağlarıyla öreceğiz
Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Nuri Elibol, "Batıkent-Sincan, Çayyolu- Kızılay ve Keçiören- Tandoğan metro hatlarına ilave olarak yeni raylı sistem hatları Ankara'nın kentsel büyüme eğilimlerini karşılayacak şekilde tasarlanacak ve kentsel gelişmeyle metro ağı da başkenti saracak şekilde genişleyecek" diye konuştu.

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu? Siyasete girme amacınız nedir?
-7 Haziran seçimleri Türk demokrasisi için önemli bir dönüm noktası. Eğer Türkiye 7 Haziran virajını kazasız belasız geçersek 2023 hedeflerine ulaşmamızın önünde bir engel kalmayacak. Çözüm sürecinin başarıya ulaşması, Paralel Yapıyla mücadelenin devam etmesi, ülkemizin yeni bir anayasaya kavuşması ve 2023 hedeflerine ulaşmamız için 7 Haziran seçimlerinde ben de elimi taşın altına koymak istedim. Bu mücadelenin ön saflarında bizatihi yer almak, emek vermek istedim. Varımla-yoğumla, birikimim ve tecrübemle bu virajın başarıyla geçilmesine doğrudan katkı ve emek vermek istedim.

Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?
-AK Parti, kuruluş ilkeleri,programı ve siyaset yapma tarzı rahmetli Adnan Menderes'in, Turgut Özal'ın devamı olan bir harekettir. Ailem, siyasi duruş olarak bu gelenekten gelen bir ailedir. Ayrıca bu hareket Anadolu çocuklarının millet iradesine cesaretle sahip çıktığı, milletin içinden doğan yerli ve milli bir harekettir. Milletin partisi olduğu, herkesi kucakladığı, etnik,bölgesel ve dinsel milletçiliği reddettiği için AK Parti'yi seçtim.

20 yıldır Ankara'da yaşıyorum

Adaylığınız açıklandıktan sonra ne tür tepkiler aldınız?
-Sevenlerimden genelde olumlu tepkiler aldım. Tokatlı hemşehrilerim Ankara'ya kaydırılmama biraz tepki gösterdi ama ben onları ikna ettim. Bizim nereden aday konulduğumuzdan çok partimizin başarısı ve bizim bu başarıya verebileceğimiz katkı önemlidir. Ben aynı zamanda Ankaralı sayılırım. 20 yıldır bu şehirde oturuyorum ve bu şehrin problemlerine çoğu Ankaralıdan daha fazla hakimim.

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
-İlk olarak 7 Haziran seçimlerinde parti olarak alnımızın akıyla çıkmak. Başbakanımızın bize uygun gördüğü görevler doğrultusunda çalışacağız.

Marka şehir olacak

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
-2023 vizyonu kapsamında Ankara ulaşım, ekonomi, turizm ve sanayi gibi pek çok konuda büyük bir değişim ve gelişim yaşayacak. Cumhuriyetin 100'üncü yılına marka bir şehir olarak adım atmak için çaba sarf edilecek. Başkent'in kalkınma vizyonu ve yol haritası sağlam temeller üzerine oturtulacak. Ankara'nın dört bir yanı metro ağlarıyla örülecek. Batıkent-Sincan, Çayyolu-Kızılay ve Keçiören- Tandoğan metro hatlarına ilave olarak yeni raylı sistem hatları Ankara'nın kentsel büyüme eğilimlerini karşılayacak şekilde tasarlanacak. Havaalanının bulunduğu bölgelere merkez ile ulaşım bağlantısını güçlendirecek projelere öncelik verilmesi planlanırken, Esenboğa Havalimanı ile merkez ulaşımını sağlayacak raylı sistemin Akyurt ve Çubuk ilçe merkezleri ile de bağlantısı geliştirilecek. Bunun Ankaramız yanı sıra hızlı tren hatlarının merkez noktası olacak. Ankara ayrıca savunma sanayi konusunda da başkent, bir üs haline gelecek.

Tek başına iktidar

8 Haziran'da oluşacak siyasi tablo hakkında ne söylemek istersiniz?
-Türkiye genelinde olacağı gibi Ankara'da da 7 Haziran seçimi diğer seçimlerin, yani tarihin bir tekrarı olacaktır. Bu demokrasiye inanan ve bu yarışa katılan, zaman ve emek harcayan tüm aday arkadaşlara başarılar diliyorum. Ancak ipi göğüsleyen, emanete ulaşacak olan AK Parti kadroları olacaktır. Başkentli hemşerilerimizin de vereceği destekle AK Parti, Yeni Türkiye yolunda tek başına iktidarını sürdürerek hizmetlere devam edecektir. İnşallah Yeni Anayasa ve başkanlık sistemi de bu hayırlı hizmetlerin ilk ayağı olacaktır.

Sizce AK Parti'yi diğer siyasi oluşumlardan farklı kılan ne?
-AK Parti tüm çalışma ve icraatlarında istişareyi merkeze alan bir partidir. Felsefesi ise milletine efendi olan değil hizmetkar olan bir anlayıştır.

Başbakan Ahmet Davutoğlu son aday tanıtımında "Ankara'dan 20 vekil bekliyorum" sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
-7 Haziran akşamından önce verilecek her rakam kehanet olacaktır ve siyaset kehanetle değil inançla yapılır.

Ankara çağ atladı

Ankara'nın önemli sorunları sizce nelerdir?
-Uzun yıllar gazetecilik yaptığım için yurt dışında birçok şehri ve başkenti gördüm. Emin olun Ankaramız son yıllarda yaptığı atılımlarla, Belediye Başkanımız Melih Gökçek Bey'in çabaları ve hükümetimizin destekleriyle çağ atlamıştır. 1994 öncesi bir Ankara'yı hatırlayın isterseniz. Ama insan ve toplumlar doğaları gereği daha iyisini isterler ve bunda da haklıdırlar. Burada bir sınır yok. İnşallah 7 Haziran sonrası seçilecek arkadaşlarımız ile yerel yönetimlerimiz el ele vererek başkentimizin kalkınma ivmesine yeni hızlar katacaklardır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ankara'yı metro ağlarıyla öreceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN