Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankaralılar süte doydu

"Dünya Süt Günü" Ankara'da süt içerek kutlandı. Ankara Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından Güvenpark'ta düzenlenen etkinlikte 100 bin kutu süt dağıtıldı.Tören renkli görüntülere sahne oldu

Ankaralılar süte doydu
Ankara İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından 'Dünya Süt Günü' dolayısıyla Güvenpark Meydanı'nda 'Süt İçme Etkinliği' düzenlendi. Kızılay'da açılan stantlarla birlikte şehrin 30 noktasında ücretsiz 100 bin kutu süt dağıtımı yapıldı. Genç, yaşlı 7'den 70'e herkes süt içti.

İÇMEYEN KALMADI
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, sevmediği için hayatında hiç süt içmemiş olanlar bile süt içti. Sağlıklı ve temiz süt tüketimine dikkat çekmek için her yıl düzenlenen etkinlik kapsamında 50 ton süt dağıtıldı. Güvenpark'ta yaklaşık 8 saat süren etkinlik kapsamında damızlık buzağılar ile çocukların süt içme yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

"SÜT TÜKETİMİNİ ARTIRMALIYIZ"
Amaçlarının süt tüketimini teşvik etmek olduğunu söyleyen Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cengizhan Yorulmaz, "Bizim derdimiz sağlık için süt içimini artırmak" dedi. Yorulmaz, "Ürettiğimiz doğal ve temiz sütleri burada içenler çok memnun. Öyle ki sütten nefret edenlere bile süt içirdik. Süt içmeyen tek Ankaralı kalana dek dağıtıma devam edeceğiz. Son 10 yılda süt tüketimi yüzde 50 arttı bu da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" dedi. Süt içme yarışmaları ve palyaço gösterileriyle renklenen etkinlik, mini konser ve Ankara Seğmenler Ekibi'nin gösterileriyle son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralılar süte doydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN