Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Başkentte susuz köy bırakmadık'

Uzun yıllar boyunca İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yapan AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Adem Ceylan, "Başkentte yolu, suyu, kanalı olmayan köy bırakmadık" diye konuştu

Giriş Tarihi: 23.5.2015
'Başkentte susuz köy bırakmadık'
Ankara'da uzun süre İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinde bulunmuş, Ankara için çalışmış, AK Parti Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Adem Ceylan, AK Parti iktidarı zamanına kadar köy yollarındaki asfalt oranın yüzde 35 olduğunu AK Parti ile bu rakamın yüzde 97'lere ulaştığını belirterek, "Köy okullarında 60 kişilik sınıflarda çocuklarımız eğitim görüyordu. Biz bu rakamı 20'ye kadar düşürdük. Köylerimize cumhuriyet tarihinin en büyük desteğini verdik. Ankara'da seracılığı başlattık. Yapılamaz denilenleri yaptık. Yeni dönemde Ankara insanımızın, köylerimizin yaşam kalitesini zirveye çıkarmayı amaçlıyorum" dedi.

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?
- 30 yıla yakın kamuda idareci ve bürokrat olarak çalıştım. Siyasete girmeden önce Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak Ankara'nın 25 ilçesine hizmet ettim. AK Parti hükümetleri döneminde bu ülkeye hayal edilemeyecek hizmetler yapıldı ve bende bu hizmetlerin içerisinde bürokrat olarak görev aldım. Tabi bunun neticesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara Yenimahalle ilçesinden belediye başkan adayı gösterildim. Siyasete bu şekilde girmiş oldum.

Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?
- Cumhuriyet döneminden AK Parti iktidarı gelene kadar olan dönemde 12 bin derslik yapılmıştı. Ben İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olduktan sonra hükümetimizin desteğiyle 8 senede 15 bin derslik yapıldı. Eğer hizmet etmek için siyaset yapacaksam bunun tek adresi AK Parti'dir.

KÖYLER ZİRVEYE ÇIKACAK

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
- Bugüne kadar verilen hiçbir görevden kaçmadım ne görev verilirse verilsin yüzümüzün akıyla yapacağımıza Ankaralı hemşerilerim emin olsun. Hizmet olan her yerde Adem Ceylan ismi olacaktır.

Seçilmeniz halinde başkent Ankara ile ilgili projeleriniz nelerdir?
- Türkiye, Ankara'dan yönetiliyor bu yüzden Ankara'nın vizyonu Türkiye'nin vizyonu. Ben ülkemin vizyonunu dünyaya daha iyi tanıtmak için Ankara için gece gündüz çalışacağım. Ankara'da insanımızın, köylerimizin yaşam kalitesini zirveye çıkarmayı amaçlıyorum.

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
- Türkiye 2023'te dünyanın süper gücü olacak Ankara ise dünya nezdinde büyük öneme sahip, sadece Türkiye'nin değil dünyanın başkenti olacak. Bunun için hükümetimizle, büyükşehir belediye başkanımızla birlikte çok çalışıp başaracağız.

MİLLET KARARINI 1 YIL ÖNCE VERDİ

Haziranda oluşacak siyasi tablo hakkında ne söylemek istersiniz?
Bu millet kararını çoktan verdi aslında. 1 sene önce yapılan yerel seçimlerde muhalefet partileri Ankara'da resmen hezimete uğradı. İttifaklar bile onları başarılı kılamadı. Onlar eski Türkiye'yi unuttu ama milletimiz unutmadı. Dolayısıyla 7 Haziran'da sandıktan milli irade galip çıkacak inşallah ve anayasayı değiştirecek sayıda sandalyemiz olacak. Ülkemiz 2023 hedeflerine daha sağlam adımlarla ilerleyecek.

AK PARTİ ASLA ÖTEKİLEŞTİRMEDİ

Sizce AK Parti'yi diğer siyasi oluşumlardan farklı kılan ne?
- AK Parti kimseyi ötekileştirmedi, kapılarını millete kapatmadı. Bu ülkede imkansız denilen hizmetleri yaptı. Vesayetçi sisteme dur dedi. Söz verdi ve yerine getirdi. Öyle boş vaatlerde bulunmadı ama en önemlisi şu; AK Parti " Her şey Türkiye için " dedi ve yaptığı hizmetlerle ülkemizi hak ettiği itibara kavuşturdu. Diğer siyasi partilerle aramızdaki farkı özetleyecek olursam "onlar konuşur ak parti yapar"

İSTEDİKLERİ ZAMAN ULAŞABİLECEKLER

Adaylığınız açıklandıktan sonra ne tür tepkiler aldınız?
- Ben Ankaramızın 25 ilçesine 8 yıl boyunca hizmet ettiğim için Ankaralı hemşerilerim beni yakından tanıyor. Tabi tanıyan herkes Adem Ceylan'ın kendilerini TBMM'de en iyi şekilde temsil edeceğini biliyorlar. İstedikleri zaman ulaşacakları bir vekil olarak görüyorlar. Makamlar mevkiler ne olursa olsun ismimizin önündeki sıfat önemli değil. Bu anlamda Ankaralılar adaylığımı öğrendikleri zaman mutluluk yaşadı.

13 YIL ÖNCE HALKIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTACAĞIZ

Başbakan Ahmet Davutoğlu son aday tanıtımında "Ankara'dan 20 vekil bekliyorum" sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
- Başbakanımız Ankara'ya, Ankaralı seçmenlere çok güveniyor. Ankara'da 32 milletvekili var. Biz AK Parti olarak en az 20 milletvekili çıkaracağız ve başbakanımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız. AK Parti teşkilatları ana kademesiyle, kadın ve gençlik kollarıyla, mahalle teşkilatlarıyla AK Parti'ye gönül verenlerle hep sahada. Ama daha çok çalışmamız, rehavete kapılmamamız gerekiyor ve bu çalışmalarımızın neticesinde de Ankara'da %60 oranında oy alacağız inşallah. 7 Haziran bizim düğün günümüz olacak.

Seçmenlerin sizlerden beklentileri neler?
- Bizim insanımız, özellikle Ankaralı hemşerilerim devletine, milletine, memleketine gönülden bağlıdır. Yarım ekmeğini sizinle paylaşırlar yeter ki siz onlara samimi olun, temas kurun, halini hatırını sorun yeter. Onlar ülkemizin güçlü olmasından başka bir şey beklemezler. Seçmenlerimizin bizden beklentisi ülkemizin daha güçlü olması için çok çalışmamız. Bizde bunun sözünü onlara 13 sene evvel verdik ve bu sözümüzü tutmaya devam edeceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başkentte susuz köy bırakmadık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN