Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayat ekmeklerden harika lezzetler

Altındağ Belediyesi'nce Hamamarkası'nda '2. Bayat Ekmek Yarışması' düzenlendi. Yarışmacılar bayat ekmekleri değerlendirip lezzetli yemekler hazırladı

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Bayat ekmeklerden harika lezzetler
Bu yıl ikincisi düzenlenen 'Bayat Ekmek Yarışması'na Altındağ Belediyesi'ne bağlı 24 Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'nden 72 üye katıldı. Yarışma, çorba, yemek ve tatlı kategorilerinde gerçekleşti. Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği (ANPADER) üyelerinden oluşan 12 kişilik jüri, en güzel yemeği seçmekte oldukça zorlandı. Yemek kategorisinde birincilik Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi'ne giderken, çorba dalında Güneşevler zirvede yer aldı. En nefis tatlının altına imza atan merkez ise Zübeyde Hanım oldu. Bayat ekmek oranı, lezzet, özgünlük, zorluk düzeyi ve görsel etki gibi unsurlar yemeklerin değerlendirilmesinde önemli rol oynadı.

EKMEK İSRAFINA SON

Yemek kategorisinde birinci olan Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyesi Hatun Işık, "Bu yarışma ekmek israfının önüne geçti" dedi. Işık, israfın önüne geçmek gerektiğinin altını çizerek, Altındağ Belediyesi'nin bu doğrultuda önemli bir iş çıkardığını belirtti. Yarışma öncesi Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyelerinin kurduğu kadın mehteran ekibi izleyicilere bir gösteri sundu. Altınpark, Aktaş, Aydınlıkevler, Doğantepe, G üneşevler, Örnek ve Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim Kültür Merkezi'ne bağlı üyeler, mehter gösterisiyle büyük alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayat ekmeklerden harika lezzetler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN