Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Gökçek projelerini üç ilçede anlattı

Giriş Tarihi: 25.5.2015
Başkan Gökçek projelerini üç ilçede anlattı
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Şereflikoçhisar, Evren ilçeleri ile Gölbaşı'nın Karagedik Mahallesi'ni ziyaret ederek yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri anlattı. Melih Gökçek'in ilk durağı Şereflikoçhisar oldu. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın da katıldığı programda Şereflikoçhisar'ın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlandıktan sonraki 1 yıllık süre içerisinde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Gökçek, "Şereflikoçhisar, Büyükşehir'e bağlandıktan sonraki 1 yıllık süre içerisinde Şereflikoçhisar'a toplam 10 bin 754 ton asfalt döktük. 225 bin metrekare yeni yol açtık. Bu zamana kadar yapmış olduğumuz yatırımlarım toplam miktarı 13 trilyon lira. İlçe genelinde basit geliyor ama tarım yapan köylü için bu çok önemli toplam 400 kilometrenin üzerinde tarım yolu yaptık" diye konuştu.

EVREN MERKEZ PARKI'NI AÇTI

Başkan Gökçek'in Şereflikoçhisar ziyareti ardından ikinci durağı 'nın en uzak ilçesi Evren oldu. Evren'de yoğun bir sevgi ile karşılanan Başkan Gökçek, burada Evren Merkez Parkı'nın açılışını yaptı. Açılış konuşmasında Evren'e yapılan çalışmaları anlatan Başkan Gökçek, "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olarak görülsün. Evren'in bir sahil şehri olması, özellikle cumartesi, pazar günleri gezilir bir hale gelmesi için teşvik edeceğiz. Şu ana kadar 7 bin ton asfalt döktük. Yaklaşık 10 kilometre stabilize yol çalışması yaptık. Onun haricinde ilçe genelinde 283 kilometre tarım yollarını açtık. Size balıkçı tekneleri aldık. Kuralarını seçim sonrasında yapacağız. Teknelere takviyeler de yapacağız. Bunun da sözünü şimdiden vermiş olalım. Balıkçılığı teşvik etmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz" dedi.

KARAGEDİK'TE BELMEK KURSU...

Başkan Gökçek'in son durağı ise Gölbaşı'nın Karagedik Mahallesi oldu. Karagedik Mahallesi'nde kadınlar için BELMEK kursunun açıldığını belirten Başkan Gökçek, gençler için de halı saha ve basketbol sahası sözü verdi. Büyükşehir Belediyesi'nin yerel seçimler sonrasında Karagedik'te mezarlık çevresine 6 bin 100 adet ağacın diktiğini de belirten Başkan Gökçek, hazineye ait bir alan üzerinde 47 bin metrekarelik büyük bir park yapacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Gökçek projelerini üç ilçede anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN