Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en iyisi olacak

AK Parti milletvekili adayı Mahmut Sami Mallı, kendileriyle yarışarak 'Avrupa'nın en iyi başkenti' ödülünü ekarte edip 'Dünyanın en iyi başkenti ' ödülünü Ankara'ya kazandıracaklarını söyledi

Giriş Tarihi: 26.5.2015
Dünyanın en iyisi olacak
Seçime iki haftadan daha kısa bir süre kala SABAH 'ya konuşan AK Parti Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Mahmut Sami Mallı, yeni dönemde yapılacak çalışmalarla Ankara'ya 'dünyanın en iyi başkenti ' ödülünü kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları 4. Olağan Genel Kurulu'nda MKYK üyeliğine seçilen, yerel yönetimler başkan yardımcılığı ve teşkilat başkan yardımcılığı görevlerini üstlenen Mallı, siyasete girme serüvenini anlattı: "Halkımızın ferahı için Ankara'mızın daha çok gelişimeye ihtiyacı olduğundan, bu noktada projeler üretebilecek bu projeleri hayata geçirebilecek genç bir dinamiğe ihtiyaç olduğu malumdur. Şunu unutmamak gerekir ki, kişiler gelip geçicidir ancak yapılan işler kalıcıdır. Gelecek neslin ferah yaşaması için elimden geleni yapma çabası içerisinde olacağımın bilinmesini isterim. Bu gayretim süresince vatandaşlarımızın sorunlarını, görüşlerini ve önerilerini her an dinlemeye hazırım. Halktan birisi olarak vatandaşlarımızın yanında olduğumun özellikle bilinmesini vurgulamak isterim."
AK Parti'yi tercih etmenizin nedeni nedir?
- AK Parti'yi tercih etmemin en büyük nedeni, inandığım değerleri AK Parti çatısı altında bulduğumdandır. Analarımızın kışla kapılarında senelerce başörtülü diye bekletildiğini gördük ve yaşadık. Kardeşlerimiz üniversitelere alınmadı. AK Parti bu anlamda kimsesizlerin kimi olduğu ve ezilenlerin yanında olduğu için AK Parti'deyim. Bu aslında bir tercih değil aidiyet duygusudur. Ben Ak Parti'yi tercih etmedim, zaten buraya ait olduğum için buradayım.
Adaylığınız açıklandıktan sonra yaklaşımlar nasıl oldu?
- Uzun yıllardır AK Parti teşkilatında değişik görevlerde partimiz için çalıştım ve halen çalışmaktayım. Ankara'dan adaylığım açıklandıktan sonra gerek ailem gerekse parti içerisinde bulunan yakın çalışma arkadaşlarımdan yapmış olduğum hizmetlerimin karşılığı olarak bu adaylığa layık görüldüğümü ve memnuniyetlerini dile getirdiler. Özellikle gençler için bu adaylığımın büyük şans olduğunu ve gençlerin önünü açma adına parti büyüklerimizin yerinde bir karar aldıklarını dile getirdiler. Bundan sonra da inşallah Mecliste bu çalışmalarımıza devam ederek genç arkadaşlarıma örnek olma gayreti içerisinde olacağım.
Seçilmeniz halinde Ankara ile ilgili projeleriniz neler?
- 13 yıllık iktidarımız süresince ülkemiz hatta, bunun da ötesinde yapmış olduğumuz hizmetlerin halkımız nezdinde itibar gördüğü aşikardır. Ankara'yı marka kent yapmak için elimden geleni Ankara'da yaşayan vatandaşlarımızın da desteğiyle yapma gayreti içinde olacağım.
AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
- Cumhuriyetimizin 100. yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önce koyduğu hedefler doğrultusunda Sayın Başbakanımızın önderliğinde, Türkiye dünyada ilk 10 ekonomi arasında yer alırken Ankaramız da dünyanın en iyi başkenti olacaktır. Bunun göstergesi de geçtiğimiz yıllarda alınan 'Avrupa'nın en iyi başkenti' ödülü olmuştur. Kendi başarımızı ekarte ederek 'dünyanın en iyi başkenti' ödülünü alma hedefi içerisinde olmak için her türlü adımı atacağımdan emin olabilirsiniz.
8 Haziran'da oluşacak siyasi tablo hakkında ne söylemek istersiniz?
- Seçim çalışmaları kapsamında gittiğimiz yerlerde aldığımız olumlu tepkilere bakılırsa Türk halkı istikrarın ve büyümenin devam etmesini istediği görülmekle birlikte, ülkeyi yönetme yetkisini inşallah 330'dan fazla bir milletvekili sayısı ile AK Parti'ye verecektir.
Başbakan Davutoğlu'nun "Ankara'dan 20 vekil bekliyorum" sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
- Sahada tüm milletvekili arkadaşlarım ve ben sayın başbakanımızın koyduğu hedefe ulaşmak için çalışıyoruz. Önümüzde bir aydan kısa bir süre kaldı. Biz ailemizle 8 Haziran'dan sonra görüşmek üzere helalleştik. Sahaya bakacak olursak AK Parti'nin Ankara'daki oy oranı yüzde 48- 54 aralığında olacak.
Son olarak Başkent seçmenine mesajınız nedir?
- Ülkemiz üzerinde hem iç hem de dış mihrakların oynadığı oyunları bozma adına Ankara'da yaşayan vatandaşlarımızın, ülkemizin bu istikrarının ve büyümesinin devamının sağlanması için 7 Haziran seçimlerinde sandık başına gitmesini istiyorum.

YAŞLI GÖZLERLE BOYNUMA SARILDI

Altındağ ilçemizde esnaf ziyaretlerimiz sırasında, bir gözlemeci dükkanı sahibi anamızla yapmış olduğumuz sohbette, kendi içinde yatan partinin AK Parti olduğunu söyledi. Ancak o ana kadar AK Partili temsilcilerin kendisine gelmediğini düşündüğü an içeriye girdiğimizi görünce benim boynuma sarılarak yaşlı gözlerle 'Evladım Allah ne yüce, ziyaretinizle beni çok mutlu ederek sahipsiz olmadığımı gösterdiniz. Allah senden ve partinden razı olsun' dedi. İşte o yaşlı anamın bu durumu beni çok etkiledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en iyisi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN