Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gençlere yoldaş olacağız'

Üniversite gençliğinin sorunlarına birçok çözüm ürettiklerini ifade eden AK Parti milletvekili adayı Hasan Albayrak, "Bundan sonra da gençliğimizin sorunları ile yakından ilgileneceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 28.5.2015
'Gençlere yoldaş olacağız'
Kredi Yurtlar Kurumu'nda 39 yıl görev yaptığını söyleyen AK Parti 1. Bölge milletvekili adayı Hasan Albayrak, 5.2 milyon Ankaralının ekonomik, sosyal ve kültürel yaşantısını kolaylaştırmak, güzelleştirmek için çalışacağım. Başkentte yaşayan 1.2 milyon gencimize yönelik projelerimiz var" dedi.
Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
-1954 Trabzon Of doğumluyum. İlköğretimimi Of'ta orta öğretimimi Trabzon ve Ankara'da tamamladım. Gazi Üniversitesinde başladığım yükseköğrenimimi ise 1980'de Eskişehir Eğitim Enstitüsü Fen Bölümü'nde tamamladım. Çalışma hayatıma 1976'da Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu'nda yurt memuru olarak başladım, Ankara bölge müdürlüğü yaptım. Sonrasında 2003 Mart'tan 2013 Mayıs'ına kadar Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü olarak görev yaptım. Türksat Denetim Ve Yönetim Kurulu Üyeliği, TURKISH DO & CO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. 2013'ten milletvekili aday adaylığı için istifa ettiğim zamana kadar da Başbakanlık Müşaviri olarak görev aldım.
Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?
-39 yıl süren devlet hizmetim oldu. Bu süre boyunca edindiğim birikimi ve deneyimi meclise taşıma hedefiyle siyaset arenasına katıldım.
Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?
-Öncelikle şunu söylemeliyim: dünya görüşüm AK Parti anlayışıyla örtüşüyor. Ayrıca belirtmeliyim ki, uzun süren devlet hizmetim boyunca gördüğüm şey, AK Parti'nin devleti ve milleti kalkındırma, yönetme konusunda en başarılı parti olduğudur. Kendi bürokrasi hayatımda en verimli çalıştığımız, halkımıza en iyi ve hızlı hizmeti sunduğumuz zaman dilimi de Ak Parti'nin hükümette olduğu dönemdir. Ak Parti'nin hizmet yarışına mecliste katkıda bulunmak istediğim için partimize katıldım.
Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
-Yeni anayasa, çözüm sürecinin ilerlemesi, başkanlık sistemine geçiş memleketimizin ve tabi ki bizlerin öncelikli konularıdır. Bunun haricinde belirtmem gerekir ki, 39 yıl KYK'da görev yaptım. Üniversite gençliğinin sorunlarına birçok çözüm ürettiğimize inanıyorum. Bundan sonra da gençliğimizin yanı sıra, tüm Ankaramızın, tüm Türkiyemizin gelişimiyle ve sorunları ile yakından ilgileneceğiz. Ak Parti hükümetinin 12,5 yılda sağladığı büyük hizmetlerin, kalkınmanın, huzurun devamı ve gelişmesi için çalışacağız. Birlikte Yeni Türkiye'yi inşa edecek Başkentimiz Ankara'yı hep birlikte geleceğe taşıyacağız.

DEMOKRASİ ŞENLİĞİ GİBİ BİR SEÇİM OLSUN

Seçilmeniz halinde başkent Ankara ile ilgili projeleriniz neler?
-5.2 milyon Ankaralının ekonomik, sosyal ve kültürel yaşantısını kolaylaştırmak, güzelleştirmek için çalışacağız. Ankara'da yaşayan 1,2 milyon gencimize yönelik projelerimiz var. Kapımız herkese açık olacak. Sorunları, dertleri dinleyeceğiz. Çözümler üreteceğiz.
Ankara'nın önemli sorunları sizce nelerdir?
-Ankara ülkemizin başkenti olmasının yanında bölgenin de ekonomik başkenti. Ankara oldukça fazla göç alan bir ilimiz. Bunun yanında kalifiye çalışan kaybının da var olduğu bir gerçek. Bu kadar önemli üniversitelere sahip Ankara'nın mezunlarına daha çok iş imkanı sunmamız gerekiyor. Bu da şehirdeki ekonomik, sosyal ve kültürel hayatı daha iyi hale getirmekten geçiyor.
Son olarak başkent seçmenine mesajınız nedir?
-Her şeyden önce Ankaralıları sandığa davet etmek istiyorum. Katılımın en üst düzeyde olduğu, demokrasi şenliği şeklinde bir seçim temenni ediyorum. Sonuçların ülkemiz, milletimiz ve tabii Ankaramız için hayırlı olmasını diliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gençlere yoldaş olacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN