Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gümüşdere şimdiden Ankara'nın gözdesi

Keçiören Belediyesi'nin prestij projesi olan "Gümüşdere Ihlamur Vadisi"nde Emrullah İşler'in katılımıyla inceleme gezisi düzenlendi

Giriş Tarihi: 30.5.2015
Gümüşdere şimdiden Ankara'nın gözdesi
Daha proje aşamasındayken Keçiörenlilerin beğenisini kazanan Gümüşdere Ihlamur Vadisi'nde çalışmaları yerinde görmek amacıyla yapılan inceleme gezisine AK Parti Ankara Milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Orman ve Su İşleri Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akca, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz katıldı. İşler Ankara'ya da değer katacak projenin kendisini de heyecanlandırdığını belirterek şunları söyledi; " Çocukluğumuzda biz bu derede yüzerdik, sonra dere giderek kullanılamaz hale geldi. Çocukluğumu hatırlatması nedeniyle bu proje benim için çok daha anlamlı" dedi.

MALİYETİ 24 MİLYONTL
Başkan Ak ise "İşe önce Ankara Çayı'nın ıslahıyla başladık. Suyun arıtılmasıyla ilgili ASKİ ve Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor. Bittiğinde Keçiören'in nefes alacağı, koyu gölgesi ve güzel kokusuyla tercih ettiğimiz ıhlamur ağaçlarının altında gezeceği bir alana dönüşecek" diye konuştu. DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz de dere yatağını oluşturduklarını, 4 bin 400 adet fore kazığın tamamlandığını ve toplam maliyeti 24 milyon TL olan projeye şu ana kadar 17, 5 milyon TL harcadıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşdere şimdiden Ankara'nın gözdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN