Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kongre turizminin merkezi olacak

Giriş Tarihi: 1.6.2015
Ankara kongre turizminin merkezi olacak

AK Parti Milletvekili Adayı Barış Aydın, kongre turizminde başkentin merkez haline gelebileceğini söyledi

Barış Aydın, AK Parti Çankaya Belediye Başkanı Adayı olduğu günden beri lıların sevgisini kazandı, projeleri ile yurt genelinde ilgi odağı oldu. Ankara 1. Bölge'den AK Parti Milletvekili Adayı olan Aydın, SABAH Ankara'ya, seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini anlattı. Barış Aydın, sayıları hızla artan 5 yıldızlı otelleri, residenceleri ve diğer konaklama tesisleri ile Ankara'nın kongre turizminin de başkenti olabileceğini söyledi.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
- 1975 yılında işçi anne ve babanın çocuğu olarak Mamak'ta doğdum. İlk, orta ve liseyi Ankara'da okudum, lisans eğitimini ABD Preston Üniversitesi İş Yönetimi bölümünde tamamladım, aynı üniversitede işletme yönetimi yüksek lisansı yaptım. 2004 yılında Barışkent Yatırım Projeleri şirketini kurdum. 2010 yılında BA Grup'la da inşaat sektörüne girdim. İş hayatı dışında oldukça yoğun bir STK hayatım var. TÜGİ- AD bünyesinde 10 yıl boyunca aktif görev aldım, iki dönem Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendim. ASİ- AD'ın iki dönemdir başkanlığını yürütüyorum. Eğitimden spora, sanattan modaya birbirinden farklı yüzlerce etkinliğin ve projenin içinde yer aldım. Ülke sporu ve sporcusunun gelişmesi için; başta Ankara Fenerbahçeliler Derneği asbaşkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, MKE Ankaragücü Spor Kulübü asbaşkanlığı ve kongre üyeliği, Gençlerbirliği Spor Kulübü kongre üyeliği, Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü genel kaptanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. 30 Mart yerel seçimlerinde, AK Parti Çankaya belediye başkan adayı oldum.

Siyasete girme düşünceniz nasıl oluştu?
- Hayata bakış açımın bir sonucudur siyaset. Kişilerin değil toplumun esas olduğuna inanıyorum. 'Sizin en hayırlınız insanlara en faydalı olanınızdır' hadis-i şerifi hayat felsefemdir. Bu sebeple Ankara'daki onlarca sivil toplum kuruluşunda görev aldım. Siyaseti de toplumsal bir hizmet aracı olarak görüyorum. Şehrime, milletime, siyaset yoluyla da hizmet etmek istiyorum. Doğduğum, büyüdüğüm şehrin bana çok büyük kazandırdıkları oldu. Ankaralılık bilinciyle daha güçlü bir Ankara için, yeni bir Türkiye için siyasete girdim.

'TOPLUM GÖNÜLLÜSÜYÜM'

Neden AK Parti'den siyaseti tercih ettiniz?
- Eski Türkiye'yi, ekonomik krizleri ve insanların hayatın her alanında ne kadar çile çektiklerini gören birinin AK Parti'de olmaması mümkün mü sizce? Eski Türkiye'deki hastaneleri gören, dönüşümden önceki hali bilen ve insanlık onuruna inanan birisi nerede olur sizce? Tabii ki AK Parti'de olur. Benim için AK Partili olmak, 13 yıldır ülkesinde istikrar ve büyümeyi yaşamaktır. Benim için AK Parti, iki kıtayı denizin altından birleştirmektir; yalnızca bölgesinde değil dünyada söz sahibi, güçlü bir Türkiye hedefidir.

Adaylığınızı açıkladıktan sonra nasıl tepkiler aldınız?
- Hayata ideolojik prangalardan bakmayan herkesten olumlu tepkiler alıyorum. Yeni Türkiye heyecanını hep birlikte yaşadık ve hala da bu heyecanla çalışıyoruz.

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
- Ben bir sivil toplumcuyum ve o ruhla siyaset yapıyorum. Yani, bir toplum gönüllüsüyüm. Siyasette bizi her zaman insana hizmet eden, insanlar için projeler üreten alanlarda göreceksiniz. Ben siyasette insanlar için bir şeyler yapmak derdinde olan biriyim.

POTANSİYELİMİZ ÇOK

Seçilmeniz halinde başkent Ankara ile ilgili projeleriniz nelerdir?
- Bana Ankara'yı sorduğunuzda, size saatlerce anlatabilirim. Ancak kısaca bir şeyler ifade etmekle yetineceğim. Ankara savunma sanayisinde, havacılık ve uzay sanayinde, ileri teknoloji üretiminde, turizm ve sağlık sektöründe yeni Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak. Ankara, sanatın da merkezi olmaya aday. Ankara'mız tarih boyunca tarım ve ticaret merkezi konumunda önemli bir şehir olmuştur. Mevcut potansiyeliyle başkent, ileri teknoloji üretim üssü, katma değeri yüksek ürün ve hizmetler merkezi haline getirilecek. Ankara, 21 üniversitesi, 5 aktif teknokenti, 7'si aktif toplam 12 OSB'si, üniversiteler ve kamu kurumları bünyesindeki Ar-Ge merkezleri ile bu alanda büyük bir potansiyele sahip. Dünya çapında yürütülecek etkin tanıtım faaliyetleriyle markalaşma konusunda turizm, özellikle de sağlık turizmi öne çıkarılacak. Zengin termal kaynaklarla ve sağlık tesisleriyle medikal sağlık turizminde de büyük potansiyelimiz var. Sayıları hızla artan 5 yıldızlı otelleri, residenceleri ve diğer konaklama tesisleri ile Ankara'yı kongre turizminin de başkenti yapabiliriz. Ankara, savunma ve havacılık sanayinin de merkezi olmaya aday durumda.

'KURUMSAL VİZYON ÖNEMLİ'

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
-2023 vizyonunda Ankara, yeni Türkiye'nin sadece başkenti değil; sanayide ve kalkınmada dünyaya örnek kent olacaktır. 2023'te şehirler listesinde 69'uncu sırada yer alan Ankara'mızın; 2025'te 6 milyonu geçen nüfusu ve yüzde 162'lik büyüme ve 170 milyar dolara ulaşacak ekonomisiyle 38'inci sıraya yükseleceği öngörülüyor. Bizim hedefimiz ise bunun da ötesine ulaşmaktır.

Diğer siyasi partilerin adayları hakkında ne düşünüyorsunuz?
-Diğer partilerin adaylarından ziyade; ben diğer siyasi partilerin vizyonlarına bakıyorum. Önemli olan kurumsal vizyondur. Kişilerin değişmesi kurumsal vizyonu değiştirmiyor. Diğer siyasi partiler eski Türkiye'nin ürünü olan yapılar.

'YİNE TEK BAŞINA'

8 Haziran'da oluşacak siyasi tablo hakkında ne söylemek istersiniz?
- AK Partimiz tek başına iktidar olacak ve milletimiz yeni bir Anayasa için bize gerekli desteği verecektir. Türkiye artık eski günlere geri dönmek istemiyor. İstikrar bozulsun istemiyor. Sonuçta 8 Haziran'da, AK Parti yine tek başına güçlü bir şekilde iktidar olacak, istikrar kazanacak, demokrasi kazanacak, Ankara kazanacak, Türkiye kazanacak.

Sizce AK Parti'yi diğer siyasi partilerden farklı kılan nedir?
- AK Parti'yi her şeyden önce millet kurdu; yani milletin talep ve beklentileri kurdu. AK Parti bu aziz milletin umududur. Her konuda milletin huzuruna gitmekten çekinmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara kongre turizminin merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN