Ev ziyaretinde rekora doğru

AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı seçim kampanyası sürecinde 42 bin 407 ev ziyareti yaparak Çankaya'yı karış karış gezmeye devam ediyor

Giriş Tarihi: 3.6.2015
Ev ziyaretinde rekora doğru
AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı 7 Haziran Genel Seçimleri için gün sayarken, seçim çalışmalarıyla ilgili yapılanların değerlendirildiği bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya, Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven, Çankaya teşkilat başkanları ve AK Parti 1. Bölge milletvekili adayları katıldı. Şimdiye kadar seçim kampanyası döneminde 155 program düzenleyen AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı, toplamda yaptığı 42 bin 407 hane ziyareti ile toplantıya damga vurdu.

HİZMET İSTİYORLAR
AK Parti Ankara olarak 1. Bölge'de 155 program düzenleyerek Çankaya İlçe'nin birinci olduğunu ifade eden Başkan Güven, "Arkadaşlarımız yorulmadan, yılmadan Çankaya'da kapı kapı çalışıyor. Günlük 8 bin ev ziyareti yapıyoruz. Ev ziyaretlerinde 42 bin 407 haneye ulaştık. Tepkiler çok güzel. Çok az olumsuz tepki alıyoruz. Artık Çankayalılar da hizmeti istiyor. Kadın ve gençlik kollarımız başta olmak üzere tüm teşkilatımızla sabah'ın erken saatlerinden gece geç vakte kadar çalışmalarımızı son güne kadar sürdüreceğiz. Her fırsatı değerlendirip halkın içinde oluyoruz ve olacağız" diye konuştu. Çankaya'da zoru başardıklarının altını çizen Tülay Selamoğlu, "Çankaya da eskiden hizmetlerimizi anlatırken kovuluyorduk. Bu seçim döneminde ise hiç böyle tatsız bir olaya rastlamadık. Ankara başkent Çankaya da federasyonların STK'ların merkezidir. Biz adaylar Çankaya için elimizden geleni yapmaya hazırız" şeklinde konuştu. 61 ilden büyük bir Çankaya'nın olduğuna dikkat çeken Ahmet Gündoğdu, "Çankaya da 1 oy artırmak genel oy oranını büyük ölçüde etkilemek demektir. Son anketlerde 1. Bölge yüzde 42, 2. Bölge yüzde 50 bir oy oranı çıkıyor. Bu da milletvekili açısından 1. Bölgede 8, 2. Bölgede ise 9 vekile tekâmül ediyor. Fakat ankette dikkat çeken Çankaya'da yüzde 10'luk bir kararsız kesim var. İşte seçime de 10 gün kala bu kararsız insanlara yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatarak oy oranımızı arttırmalıyız. Bir buçuk yıl önce mahalli seçimlerde daha fazla tepki gösterilen Çankaya'da bu seçim ılımlı bir hava var ve bunu avantaja dönüştürmeliyiz. Bize düşen ter akıtmaktır. Sonucu mutlaka cenabı hak verecek" diye konuştu. Çankaya'da 700 bin seçmen olduğunu ve Çankaya eski Belediye Başkan adayı olarak bölgeyi iyi tanıdığını hatırlatan Barış Aydın, "Ankara'yı destekleyecek yer Çankaya olacak. 2011 genel seçimlerde 21,6, yerel seçimlerde 21,8, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 24,2 oy alındı. Her geçen seçimde yükselen bir tablo var. Çankaya da bir seçmenin AK Parti açısından önemi var. Son günlerde yapılacak çalışmalarla partimiz açısından hayırlı sonuç alınacağını düşünüyorum" dedi. Çankaya'da seçim çalışmalarında hiçbir olumsuz tepki ile karşılaşmadığını belirten Mehmet Ali Canlı, "Çankaya seçmeni hizmet almadığını kabulleniyor ve yavaş yavaş gerçeği görüyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ev ziyaretinde rekora doğru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN