Tarihi Dut Konağı sanatla canlandı

Giriş Tarihi: 4.6.2015
Tarihi Dut Konağı sanatla canlandı

Bahçesindeki asırlık dut ağacından adını alan tarihi "Dutlu Konak" iki yıldır sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapıyor

Keçiören'de 1977 yılında tescil ettirilen üç katlı tarihi Dut Konağı, prestij çalışmalarında usta hocaları buluşturuyor. Atölye çalışmaları yapılan konakta alanında uzman hocalar tezhip, hat, minyatür, çini, ebru, ahşap oymacılık, alüminyum rölyef, mozaik gibi sanat dallarında eşsiz eserler ortaya çıkarıyor. Yurt içi ve yurt dışından da ziyaretçilerin geldiği konakta toplamda 9 branşta eserler veriliyor.

Nadide eserler

Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'nın yıl sonu sergisine de "Selçuklu temalı" eserlerle katılan ustalar, nadide eserlerle sanatın sunduğu zenginlik ve çeşitliliği sanatseverlerle buluşturuyor. Keçiören Belediyesi'nin bir yıllık bir restorasyon süreci sonrasında hizmete açtığı ve workshop olarak kullanılan konakla ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi: Sanata verdiğimiz değeri her fırsatta gösteriyor ve sanat çalışmaları için mekan tahsisimizi sürdürüyoruz. Aslına uygun bir şekilde restore ettirdiğimiz toplamda 8 oda ve bir toplantı salonunun bulunduğu konağımız görsel bir şölen izlemek isteyenleri bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Dut Konağı sanatla canlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN