Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir seçim afişlerini 400 kişilik bir ekiple temizleyecek

Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı, seçim yasakları kapsamında bugün saat 18.00'den itibaren tüm afiş ve bayrakları 400 kişilik ekiple toplayacak

Giriş Tarihi: 6.6.2015
Büyükşehir seçim afişlerini 400 kişilik bir ekiple temizleyecek
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, 400 kişilik 37 ekip ve çok sayıda temizlik ekipmanını bugün saat 18.00'den önce Etlik Eski Garajlar bölgesinde toplayacak. Seçim yasaklarının başladığı saatten itibaren de Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı koordinasyonundaki ekipler, 'nın tüm bölgelerine dağılarak siyasi partilerin propaganda dönemi boyunca cadde ve sokakların çeşitli noktalarına astığı bayrak, flama ve afişleri emniyet kuvvetlerinin nezaretinde temizlemeye başlayacak.

SEÇİME HAZIR OLACAK
Büyükşehir ekipleri, Ankara'nın her köşesine asılan milyonlarca afiş, bayrak ve flamayı yerinden sökmek için modern ekipmanlar da kullanacak. En yoğun seçim afişlerinin bulunduğu bölgelerden işe başlayacak ekipler, bu görevde 37 pikap, 9 minibüs, 20 JCB, 16 kamyon, 7 süpürge aracı, 4 kazıcı-yükleyiciyi kullanarak Ankara'yı seçime hazır hale getirecek.

İLÇE BELEDİYELERİ DE DESTEK VERECEK
Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, daha önce YSK kararlarına muhalif olan 671 bin bez bayrak ve 31 bin 740 afişin toplandığını belirterek, "Büyükşehir Belediyesi olarak bugün akşam da saat 18.00'dan itibaren tüm Ankara'da seçim afişleri ve bayraklarının toplanmasına başlayacağız" diye konuştu. Karabudak, seçim temizliği organizasyonunda ilçe belediyelerinin de kendi ekipleri ile görev alacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir seçim afişlerini 400 kişilik bir ekiple temizleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN