Dolu 4 bin dönüm alana zarar verdi

İlçedeki soğan, şeker pancarı, ayçiçeği ekili alanlara da zarar veren dolu yağışı sonucu yüzde 30 ila 60 arasında üründe kayıp meydana geldi

Giriş Tarihi: 8.6.2015
Dolu 4 bin dönüm alana zarar verdi
Polatlı'da etkili olan dolu yağışı 4 bin dönüm ekili alana zarar verdi. İlçeye bağlı Ördekgölü Mahallesi'nde etkili olan dolu yağışında çiftçinin ürünleri zarar görürken; evleri ve ahırları da su bastı. Sel nedeniyle taşkın birikintileri, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından temizlendi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Polatlı Ziraat Odası ekipleri zarar gören alanlarda hasar tespit çalışması yaptı. Yetkililer, 4 bin dönüm arpa ve buğday ekili alanının zarar gördüğünü belirtti. Soğan, şeker pancarı, ayçiçeği ekili alanlara da zarar veren dolu yağışı sonucu yüzde 30 ila 60 arasında üründe zarar meydana geldiği bildirildi.

ÇADIRKENTTE SORUN YOK
Köylüler, "Önce yağmur ardından şiddetli dolu yağdı. Yağış yaklaşık yirmi dakika sürdü. Bir anda sele dönüştü ve neye uğradığımızı şaşırdık" ifadelerini kullandı. Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, "Çiftçilerimize gerekli desteklerimiz sağlanacak. Ancak gördüklerimiz arasında yağan dolunun borulara verdiği zararı hesaplarsak burada ciddi bir zarar var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolu 4 bin dönüm alana zarar verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN