Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KEÇMEK sergisine 3 bin ziyaretçi

Keçiören'de bin 200 metrekarelik alanda açılan KEÇMEK sergisini 3 bin kişi ziyaret etti. Sergilenen hat, tezhip ve cam mozaik eserleri başkentlilerin büyük beğenisini kazandı

Giriş Tarihi: 9.6.2015
KEÇMEK sergisine 3 bin ziyaretçi
Keçiören Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları'nın düzenlediği 8. Geleneksel KEÇ- MEK Sergisi yoğun ilgi gördü. 1 yıllık bir çabanın ürünü olarak görücüye çıkan eserler, ziyaretçilerin takdirini topladı. Bin 200 metrekarelik çadırda içerisinde Geri Dönüşüm Projesi, Selçuklu Projesi, Göç Projesi dâhil 28 branşta eserler görücüye çıktı.

2 BİN 500 ÜRÜNE TAM NOT

Binbir emekle şekillenen ve her biri ayrı güzellikteki eserler 28 Mayıs ile 6 Haziran arasında sergilendi. 3 bin ziyaretçinin, 10 bin kursiyerin eserlerini titizlikle incelediği sergide 2 bin 500 ürün tam not aldı. Hat, tezhip ve cam mozaik stantlarının yoğun ilgi gördüğü sergide eserleri ortaya çıkaranlar da eserleri hakkında bilgi verme fırsatı yakaladı. Özellikle çivilerin arasından tellerin geçirilmesi ile objelere estetik görününüm kazandırılma işlemi olarak tanımlanan "filografi" türündeki eserler dikkat çekti. Kabe'nin bu sanatla tasvir edildiği eser, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KEÇMEK sergisine 3 bin ziyaretçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN